Would you like to speak English like a native speaker?
Welcome to the English Speaking Club with Wynston Pennybacker!
Wednesday and Thursday, 4 p.m.
Room 304 (offline classes)
Google Meet (online classes)
Meeting link
З 10-го по 15 жовтня 2021 року професорка, завідувачка кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Людмила МАРЧУК взяла участь у навчальній поїздці до Чеської республіки «Стратегія і тренди, що підтримують розвиток і модернізацію університетів». Поїздка відбулась в межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті».
Програма передбачала знайомство з роботою педагогічного факультету Університету імені Масарика (м.Брно) та факультету гуманітарних студій Університету імені Томаша Баті(м.Злін).
Спікери торкнулись питань міжнародної співпраці (доктор Зденєк Янік, заступник декана з інтернаціоналізації Університету імені Масарика), кар’єрного зростання студентів (магістр Давід Кошатка, референт із зарубіжних зв’язків Університету імені Масарика), інструментів модернізації академічного середовища (магістр Петер Покорний, директор відділу по роботі з персоналом Університету імені Масарика); дослідницьких проєктів як частини науково-творчої діяльності факультету (доктор Якуб Гладік, доцент Університету імені Томаша Баті); докторського навчання та його значення для розвитку університету (доктор Радім Шіп, викладач Університету імені Томаша Баті).
Докторка Ленка Ґулова, головна адміністраторка проєкту, провела обговорення проєкту, дискусію щодо оцінки освітнього середовища українських університетів. Завершилась поїздка прийомом у ректораті Університету імені Томаша Баті (доктор Ян Календа, проректор з якості) та врученням сертифікатів участі в міжнародному стажуванні (докторка Ленка Ґулова та Зденка Вагнерова).
Запрошуємо всіх охочих долучитися до першого тренінгу «Online-інструменти для ефективної взаємодії учасників освітнього процесу» в межах проєкту «OHIIENKO-DEH», який спрямований на підвищення рівня цифрової компетентності науково-педагогічних працівників нашого університету.
Тренінг відбудеться 29 жовтня о 17.00 за допомогою платформи Zoom.
Для реєстрації необхідно пройти опитувальник за ПОКЛИКАННЯМ з Вашої корпоративної скриньки на домені kpnu.edu.
Проєкт виконується завдяки участі К-ПНУ в Програмі вдосконалення викладання у вищій школі, яку реалізує Британська Рада в Україні в партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Спікери тренінгу:
Наталія Мєлєкєсцева, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методик початкової освіти педагогічного факультету;
Андрій Хоптяр, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи природничо-економічного факультету;
Тетяна Сторчова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри англійської мови факультету іноземної філології.
Кількість місць обмежена. Поспішайте!
Усім учасникам тренінгу буде надіслано сертифікат про участь.
Детальна інформація про Програму:
22 жовтня 2021 року о 10.00 розпочався превентивний моніторинг проєкту Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP, ініційованого Національним Еразмус+ офісом в Україні (НЕО в Україні) відповідно до плану реалізації проєкту та організованого університетом-координатором проєкту DigEco ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь).
Представники всіх партнерських університетів та організацій консорціуму долучилися до онлайн-зустрічі, зокрема: Приазовський державний технічний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія М-Мастер». Представниками від НЕО в Україні були Світлана Шитікова (PhD) – координаторка проєкту; Петро Крайнік – експерт напряму Жан Моне, з реєстрації проєктів МТД; Вероніка Ткаченко (PhD) – експертка з адміністративних питань проєкту та реєстрації проєктів МТД.
Із вітальним словом до всіх учасників моніторингу звернулися представники превентивного моніторингу від НЕО в Україні (Петро Крайнік та Вероніка Ткаченко), координаторка проєкту DigEco Жанета Сіманавічіене, професорка, керівниця лабораторії інновацій бізнесу Університету Миколаса Ромеріса (Литва), національна координаторка проєкту Олена Хаджинова, докторка економічних наук, професорка, директорка навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь).
Надзвичайно цінною була розмова із координаторкою проєкту Європейського Союзу «Мережа національних офісів програми Еразмус+ та національних команд експертів з реформування вищої освіти» Світланою Шитіковою, яка зосередила увагу всіх присутніх на базових аспектах успішної реалізації проєктів із розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE).
З вітальним словом від нашого університету виступив ректор К-ПНУ, доктор історичних наук, професор, координатор проєкту DigEco Сергій Копилов, який наголосив на важливості проєкту DigEco для університету в розрізі реалізації Стратегії Інтернаціоналізації та її індикаторів
Звіт за перший рік роботи проєкту в К-ПНУ за робочими пакетами був представлений кандидатом педагогічних наук, доцентом, керівником відділу міжнародних зв’язків, менеджером проєкту DigEco Тетяною Сторчовою. Ішлося про розроблення нових DigEco- дисциплін, їх імплементацію в освітні програми магістерського рівня таких спеціальностей, як: 051 Економіка, 073 Менеджмент та 071 Облік та аудит, початок пілотного навчання в К-ПНУ та участь у пілотному навчанні наших науково-педагогічних працівників у партнерських ЗВО Таджикистану, підготовку лабораторії цифрової економіки та закупівлю обладнання з обов’язковим інклюзивним компонентом, дисемінаційні заходи проєкту, участь у конференціях і тренінгах від наших європейських партнерів із Німеччини, Словенії та Литви, критерії контролю якості, участь в опитуваннях, правила внутрішньої комунікації та фінансовий звіт.
Дотримання плану проєкту DigEco стало можливим завдяки злагодженій та ефективній роботі робочої групи проєкту: ректора Сергія Копилова, професора Наталії Мазур, доцента Івана Семенця, доцента Оксани Кушнір, доцента Андрія Ніколашина, доцента Олександра Свідера, доцента Тетяни Сторчової, провідного фахівця відділу міжнародних зв’язків Олександри Шамаріної. До фінансового блоку моніторингу долучилися головний бухгалтер університету Олена Сідорова та заступник головного бухгалтера (уповноважена особа з питань закупівель) Віктор Баглай. Блок зустрічі зі стейкхолдерами від нашого університету був представлений Віктором Віннічуком, начальником відділу активної підтримки безробітних Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості, та здобувачами вищої освіти Дар’єю Бенковською і Вікторією Соломон.
Онлайн-зустріч тривалістю в майже 7 годин завершилася позитивними підсумками від представників НЕО в Україні.
Отож, працюємо далі! Make the world more digital with us!
Із 31 серпня до 30 вересня кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Іван Боровець взяв участь у програмі академічної мобільності в межах стипендійної програми уряду Словацької Республіки. Наукове дослідження проходило в Інституті історії Словацької академії наук (САН) в м. Братислава (куратор з організаційних питань – заступник директора Інституту історії САН, доктор філософії, доцент Петер Шолтес).
Іван Іванович ознайомився з науково-методологічною системою роботи відділу новітньої історії 1918-1945 рр. Інституту історії САН (завідувач – доктор філософії Міхал Шварц), а також отримав цінні індивідуальні консультації та подарунки від працівників відділу. Вивчав опубліковану джерельну базу та наукову літературу з теми «Словацьке питання на міжнародній арені у 1914-1947 рр.», доступну у фондах Університетської бібліотеки в Братиславі, Центральної наукової бібліотеки САН та відомчої бібліотеки Інституту історії САН.
Відвідав виставу та брав участь у панельній дискусії на тему Голокосту, побував у Музеї культури карпатських німців. На жаль, через обмеження, пов’язані з поширенням COVID-19, не вдалося виконати всі заплановані завдання щодо роботи в Словацькому національному архіві, але важливий результат, – встановлення контактів із провідними сучасними словацькими дослідниками. Уточнено, розвинуто й у певних моментах скориговано методологічні, джерельні та історіографічні бачення обраної проблематики дослідження. Зібрані матеріали створюють умови для підготовки вартісних наукових статей у подальшому.
Іван Боровець, кандидат історичних наук,
доцент кафедри всесвітньої історії
Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка радо вітає американську дослідницю, стипендіатку Програми імені Фулбрайта Уінстон Пеннібекер, яка проводитиме дослідницьку та асистентську роботу на кафедрі англійської мови факультету іноземної філології К-ПНУ впродовж 10 місяців.
Для довідки: Програма «Стипендії імені Фулбрайта» в Україні є програмою міжнародної технічної допомоги, яку реалізовує Інститут міжнародної освіти (Institute of International Education) на підставі гранту від Державного департаменту США. Програма спрямована на обмін фахівцями між Україною та США, розвиток освіти та науки, а також підвищення професійного рівня викладачів закладів вищої освіти.
Уінстон Пеннібекер прибула до Огієнкового університету за програмою з асистування у викладанні англійської мови Fulbright English Teaching Assistantship (ETA) та дослідницької роботи.
Сонячного недільного ранку 10 жовтня для нашої американської гості було організовано оглядову екскурсію Кам’янцем-Подільським у супроводі Ірини Мельник, кандидата філологічних наук, доцента кафедри англійської мови.
11 жовтня стипендіатку Програми імені Фулбрайта радо вітали у відділі міжнародних зв’язків та на кафедрі англійської мови. Офіційна зустріч Уінстон із доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри англійської мови Аллою Марчишиною; кандидатом філологічних наук, доцентом, деканом факультету іноземної філології Аллою Хоптяр, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри англійської мови, керівником відділу міжнародних зв’язків Тетяною Сторчовою переросла в дружню бесіду давніх друзів.
Надзвичайно цінною була екскурсія нашої гості до навчально-наукової лабораторії етнології під керівництвом Валерія Щегельського.
Отож, попереду багато цікавих англомовних занять, розмовних клубів, воркшопів для успішного студенства Огієнкового університету.
Щиро віримо, що міжнародна співпраця в межах Програми імені Фулбрайта буде продуктивною, а набутий досвід якісно застосовуватиметься в майбутньому!
Принагідно висловлюємо щирі слова подяки керівництву Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександру Зарембі та екскурсоводу Оксані Зарембі за цікаве знайомство з історією нашого міста.
З 30 вересня до 06 жовтня 2021 року проходила перша зустріч у Республіці Таджикистан у межах проєкту Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
Відповідно до плану роботи було передбачено цілу низку важливих заходів у провідних університетах Таджикистану: Таджицький технічний університет імені М.С. Осімі та Таджицький державний фінансово-економічний університет .
Серед заходів, у яких брали участь усі члени консорціуму, були звіти за результатами першого року проєкту DigEco, пілотні заняття для студентів таджицьких університетів як від українських, так і партнерів із Європейського Союзу. Загалом консорціум у Таджикистані був представлений такими українськими партнерами, як: Приазовський державний технічний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія М-Мастер», а також Університет прикладних наук Гамбург (Німеччина), Університет Морібор (Словенія).
Представниками від нашого університету були кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри англійської мови, керівник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Сторчова (менеджер проєкту); доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства Наталія Мазур (керівник робочої групи: контроль контенту розроблених навчальних курсів та якості виконання робіт за проєктом); кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки підприємства Оксана Кушнір (проєктна документація, звітність та візуальна презентація результатів).
На засіданні консорціуму Тетяна Сторчова виступила зі звітом за результатами першого проєктного року на тему «DigEco & K–PNU: the way to success», Наталія Мазур провела лекцію з навчальної дисципліни Digital Literacy на тему «Trading platforms and basics of secure digital payments», Оксана Кушнір провела лекцію з навчальної дисципліни Big Data Analytics and business intelligence на тему «Analytics methods: clustering».
Усі учасники зустрічі мали унікальну можливість обмінюватись досвідом також із європейськими партнерами: Prof. Dr. Marina Tropmann–Frick (Німеччина) та Prof. Dr. Bostjan Brumen (Словенія), які спільно з іншими європейськими колегами відповідно до плану проєкту відвідають наш університет та проводитимуть навчання студентів за проєктними освітніми програмами.
Нам пощастило відвідати Посольство України в Республіці Таджикистан та зустрітися із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Таджикистан Василем Серватюком, завітати до Міністерства освіти та науки Республіки Таджикистан і зустрітися з першим заступником Міністра освіти і науки Республіки Таджикистан Саломійоном Муаммаддовуд Каюм.
У межах поїздки було підписано декілька міжнародних угод про співпрацю з таджицькими університетами та налагоджено перспективні напрями співпраці з українськими партнерами.
Офіс Фулбрайта в Україні запрошує всіх зацікавлених на онлайн-презентацію програми Fulbright Research and Development Program (FRDP) — конкурсу для молодих дослідників та викладачів, який відбудеться 05 жовтня о 18:00.
Під час зустрічі будуть розповідати про умови участі в конкурсі, цьогорічні вимоги до подання матеріалів.
У зустрічі братиме участь Олена Танчик, декан факультету економіки Донецького державного університету управління, стипендіатка програми Fulbright Research and Development Program 2021-2022 в Університеті Арізони (Arizona State University, Tempe, AZ). Вона доєднається з Арізони, щоби розповісти про перші тижні перебування в університеті та відповісти на питання щодо підготовки конкурсного есе з описом дослідницьких планів, вибору теми конкурсного подання на Програму Фулбрайт, пошуку майбутньої інституції у США, яка прийматиме.
Нагадуємо, що в конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років із дворічним професійним досвідом: журналісти; фахівці бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій, викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори закладів вищої освіти; співробітники науково-дослідних установ: https://fulbri ght.org.ua/uk/fulbright-research-and-development-program/.
Заявки на конкурс приймають до 01 листопада щороку.
Запрошення на Zoom-презентацію буде надіслано зареєстрованим учасникам 05 жовтня за годину до початку зустрічі.