Відбувся превентивний моніторинг проєкту Програми ЄС Еразмус+ DigEco

22 жовтня 2021 року о 10.00 розпочався превентивний моніторинг проєкту Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP, ініційованого Національним Еразмус+ офісом в Україні (НЕО в Україні) відповідно до плану реалізації проєкту та організованого університетом-координатором проєкту DigEco ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь).

Представники всіх партнерських університетів та організацій консорціуму долучилися до онлайн-зустрічі, зокрема: Приазовський державний технічний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія М-Мастер». Представниками від НЕО в Україні були Світлана Шитікова (PhD) – координаторка проєкту; Петро Крайнік – експерт напряму Жан Моне, з реєстрації проєктів МТД; Вероніка Ткаченко (PhD) – експертка з адміністративних питань проєкту та реєстрації проєктів МТД.

Із вітальним словом до всіх учасників моніторингу звернулися представники превентивного моніторингу від НЕО в Україні (Петро Крайнік та Вероніка Ткаченко), координаторка проєкту DigEco Жанета Сіманавічіене, професорка, керівниця лабораторії інновацій бізнесу Університету Миколаса Ромеріса (Литва), національна координаторка проєкту Олена Хаджинова, докторка економічних наук, професорка, директорка навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь).

Надзвичайно цінною була розмова із координаторкою проєкту Європейського Союзу «Мережа національних офісів програми Еразмус+ та національних команд експертів з реформування вищої освіти» Світланою Шитіковою, яка зосередила увагу всіх присутніх на базових аспектах успішної реалізації проєктів із розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE).

З вітальним словом від нашого університету виступив ректор К-ПНУ, доктор історичних наук, професор, координатор проєкту DigEco Сергій Копилов, який наголосив на важливості проєкту DigEco для університету в розрізі реалізації Стратегії Інтернаціоналізації та її індикаторів

Звіт за перший рік роботи проєкту в К-ПНУ за робочими пакетами був представлений кандидатом педагогічних наук, доцентом, керівником відділу міжнародних зв’язків, менеджером проєкту DigEco Тетяною Сторчовою. Ішлося про розроблення нових DigEco- дисциплін, їх імплементацію в освітні програми магістерського рівня таких спеціальностей, як: 051 Економіка, 073 Менеджмент та 071 Облік та аудит, початок пілотного навчання в К-ПНУ та участь у пілотному навчанні наших науково-педагогічних працівників у партнерських ЗВО Таджикистану, підготовку лабораторії цифрової економіки та закупівлю обладнання з обов’язковим інклюзивним компонентом, дисемінаційні заходи проєкту, участь у конференціях і тренінгах від наших європейських партнерів із Німеччини, Словенії та Литви, критерії контролю якості, участь в опитуваннях, правила внутрішньої комунікації та фінансовий звіт.

Дотримання плану проєкту DigEco стало можливим завдяки злагодженій та ефективній роботі робочої групи проєкту: ректора Сергія Копилова, професора Наталії Мазур, доцента Івана Семенця, доцента Оксани Кушнір, доцента Андрія Ніколашина, доцента Олександра Свідера, доцента Тетяни Сторчової, провідного фахівця відділу міжнародних зв’язків Олександри Шамаріної. До фінансового блоку моніторингу долучилися головний бухгалтер університету Олена Сідорова та заступник головного бухгалтера (уповноважена особа з питань закупівель) Віктор Баглай. Блок зустрічі зі стейкхолдерами від нашого університету був представлений Віктором Віннічуком, начальником відділу активної підтримки безробітних Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості, та здобувачами вищої освіти Дар’єю Бенковською і Вікторією Соломон.

Онлайн-зустріч тривалістю в майже 7 годин завершилася позитивними підсумками від представників НЕО в Україні.

Отож, працюємо далі! Make the world more digital with us!