Chevening Scholarship – міжнародна стипендіальна програма, яка дозволяє студентам із понад 160 країн світу здобути магістерський ступінь у Британських університетах. Фінансує програму Міністерство закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Стипендія покриває вартість навчання, витрати на проживання та авіапереліт. Більше ніж 450 українців уже скористалися цією програмою.
Вимоги до кандидатів:
Ваша спеціальність та вік не важливі – кожен має шанс!
Заявку на участь у програмі потрібно заповнити до 02 листопада 2021 року. Водночас необхідно вступити на навчання в університеті у Великій Британії до 14 липня 2022 року. Після завершення навчання стипендіати зобов’язані повернутись до України щонайменше на 2 роки.
Вичерпна інформація про програму і процедура подання документів розміщена на ресурсі https://www.chevening.org/.
В Університеті Огієнка розпочалася реалізація програми університетських обмінів «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна» за підтримки Британської Ради «House of Europe». 10 здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи навчатимуться в Київському університеті імені Бориса Грінченка з 19 вересня по 13 листопада 2021 р. Натомість 10 здобувачів вищої освіти 2 та 3 курсу Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка навчатимуться в К-ПНУ.
20 вересня здобувачі вищої освіти К-ПНУ почали опановувати обов’язкові три навчальні дисципліни: Логопедія, Логопедичний практикум, Українська мова зі спеціальною методикою навчання дітей з ТПМ(12 кредитів ECTS).
Майбутні логопеди 2 та 3 курсу Київського університету імені Бориса Грінченка доєдналися до навчання здобувачів освіти 2 та 3 курсу факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи К-ПНУ. Вони вивчатимуть такі навчальні дисципліни: Логопедію, Логомасаж і Спеціальні методики навчання дітей з порушенням мовлення: початкового навчання мови (12 кредитів ECTS).
Для учасників програми академічної мобільності було організовано зустріч із деканом факультету Віталієм Співаком, який розповів про особливості організації освітнього процесу в Університеті Огієнка. Опікується освітнім складником програми завідувач кафедри логопедії та спеціальних методик, кандидат психологічних наук, доцент, гарант освітньої програми 016 Спеціальна освіта Олексій Гаврилов.
Віримо, що програма «САМ Україна» подарує учасникам неоціненний досвід, чудові враження та нові знання!
06 вересня в читальній залі №2 головного корпусу К-ПНУ відбулась спільна зустріч здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня спеціальності 016 Спеціальна освіта факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи, гаранта освітньої програми доцента Олексія Гаврилова, декана факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи Віталія Співака та відділу міжнародних зв’язків.
Ішлося про особливості реалізації національної академічної мобільності, яка стала для нас можливою завдяки перемозі в конкурсі від програми House of Europe.
Для довідки. Це програма обміну між університетами з різних областей України. Програма схожа до Еразмус+: два ЗВО домовляються про обмін і беруть на себе організацію. Програма House of Europe створює для цього систему та виділяє фінансування, щоб компенсувати адміністративні витрати та виплати студентам. Програма розроблена за погодженням Міністерства освіти й науки України.
Учасники обміну відвідують заняття, живуть у гуртожитках і беруть активну участь у житті університету. Програма застосовує систему трансферу кредитів ЄКТС, тож студентам не потрібно проходити програму двічі або складати додаткові іспити.
До студентів звернувся завідувач кафедри логопедії та спеціальних методик, кандидат психологічних наук, доцент, гарант освітньої програми 016 Спеціальна освіта Олексій Гаврилов, який наголосив на важливості участі у САМ Україна та її цінності для освітньої програми загалом. Олексій Вікторович описав перелік навчальних дисциплін, які опановуватимуть студенти в Київському університеті імені Бориса Грінченка.
Керівник відділу міжнародних зв’язків, доцент Тетяна Сторчова коротко схарактеризувала етапи розвитку мобільності САМ Україна у співпраці з Британською Радою та університетом-партнером (із деталями можна ознайомитись за покликанням https://inter.kpnu.edu.ua/uk/mizhnarodni-prohramy-ta-proiekty/).
Провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Олександра Шамаріна, яка забезпечує документальний супровід мобільності, надала студентам вичерпну інформацію щодо заповнення таких документів, як: заява, угода про навчання, індивідуальний план мобільності і договір учасника мобільності.
Декан факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи, доцент Віталій Співак запевнив у якісній двосторонній реалізації мобільності, адже наш університет зустрічатиме 10 здобувачів вищої освіти з університету-партнера згаданої спеціальності.
Віримо, що новий досвід організації та проведення внутрішньої академічної мобільності в межах САМ Україна спеціальності 016 Спеціальна освіта стане гарним початком для відкриття нових вікон мобільностей на освітніх програмах К-ПНУ.
Із приємністю повідомляємо про те, що кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Іван Боровець та студентка спеціальності 032 (Історія та археологія) Оксана Рудь розпочинають свою міжнародну академічну мобільність у межах Національної стипендійної програми Словацької Республіки. Наприкінці минулого тижня ректор університету Сергій Копилов вручив сертифікати учасникам Програми та привітав їх із перемогою.
Зауважимо, що Іван Боровець став учасником уже вдруге, адже свою першу перемогу в конкурсі він здобув у 2019 році https://meridian.kpnu.edu.ua/2019/10/07/national-scholarship-programme-of-the-slovak-republic-ivan-borovets/
Свою другу мобільність у межах престижної програми Іван Боровець впродовж вересня 2021 року реалізує у формі наукового стажування в Інституті історії Словацької академії наук. Згідно з програмою стажування його куратором призначено заступника директора Інституту, доктора філософії, доцента Петера Шолтеса (зліва на фото). Іван Іванович проходить стажування у відділі новітньої історії 1918-1945 рр., який очолює доктор філософії Міхал Шварц (справа на фото).
Активна позиція Івана Боровця, який є заступником декана з міжнародних зв’язків історичного факультету, стала основою для ще однієї історії успіху студентки факультету другого рівня вищої освіти спеціальності 032 Історія та археологія Оксани Рудь, яка виборола свою перемогу у конкурсі наприкінці минулого навчального року. Оксана навчатиметься за своєю спеціальністю в закладі вищої освіти Словаччини – Католицькому університеті в місті Рожумберок, який є нашим закладом-партнером за Програмою ЄС Еразмус+. Оксана реалізовуватиме свою мобільність з 20 вересня 2021 до 20 лютого 2022 року. Усі документи, необхідні для мобільності, укладено відповідно до нормативних документів К-ПНУ.
Отож, академічна успішність, знання іноземних мов, високий науковий потенціал та бажання професійного та особистісного розвитку є завжди запорукою успіху!
До нових історій успіху, Огієнкова спільното!
31 серпня 2021 року відбулось чергове засідання робочої групи проєкту Програми ЄС Еразмус+ «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» (DigEco)618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP спільно з науково-педагогічними працівниками-розробниками DigEco-дисциплін. Головував на засіданні ректор університету, професор, координатор проєкту Сергій Копилов.
Мета зустрічі – аналіз підготовки нових навчальних дисциплін за проєктом, а це: Цифрова грамотність (професор Наталія Мазур), Fintech у банківській справі, страхуванні та управлінні активами (доцент Андрій Ніколашин), Блокчейн, управління інноваціями та руйнівні технології (доцент Андрій Ніколашин), Аналіз великих даних у фінансах (доцент Іван Семенець), Цифрова ефективність у бізнесі та економіці (Вадим Чаплінський), Аналіз великих даних та бізнес-аналітика (доцент Оксана Кушнір), Цифрові бізнес-моделі (доцент Олександр Свідер), Управління великими даними (доцент Оксана Кушнір), Гнучке управління проектами (старший викладач Тетяна Боднарчук), Аналітика даних для маркетингу (старший викладач Вероніка Буторіна), Цифровий маркетинг у дії (доцент Оксана Лаврук), Дизайнерське мислення (старший викладач Тетяна Боднарчук), Великі дані у підприємництві (доцент Оксана Лаврук). Із робочими програмами зазначених дисциплін можна ознайомитись за покликанням.
Пілотне навчання за проєктом DigEco у нашому університеті розпочинається 15 вересня за освітніми програми другого рівня вищої освіти природничо-економічного факультету: 071 Облік і оподаткування, 051 Економіка підприємства, 073 Менеджмент, а дисципліну Цифрова грамотність викладатимуть на інших восьми освітніх програмах різних факультетів.
На сьогодні науково-педагогічні працівники завершують розроблення лекцій, планів семінарських та практичних занять, завдань самостійної роботи і проєктної роботи, а також комплексів тестів.
Команда проєкту докладає максимальних зусиль щодо виконання всіх завдань робочого плану DigEco задля впровадження цифрової економіки у вищу освіту України.
Make the world more digital with us!