12 січня відбулось чергове засідання робочої групи проєкту Програми ЄС Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
Головував на засіданні ректор університету, координатор проєкту Сергій Копилов. На засіданні за присутності професора Наталії Мазур, доцента Івана Семенця, доцента Оксани Кушнір, доцента Андрія Ніколашина, доцента Олександра Свідера, доцента Тетяни Сторчової було розглянуто низку питань.
Зокрема йшлося про оцифровування лекцій для осіб з особливими освітніми потребами за такими навчальними дисциплінами як Цифрова грамотність та Аналіз великих даних у фінансах. Оскільки другий проєктний рік фокусується на створенні можливостей для інклюзивної освіти в галузі цифрової економіки, на зустріч були запрошені Оксана Почапська, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, доцент кафедри журналістики, медіатренер та Оксана Дмітрієва, кандидат педагогічних наук, доцент, сурдоперекладач, які надали фахові рекомендації та цінні поради щодо розроблення якісного навчального контенту дисциплін для здобувачів вищої освіти.
Було обговорено також підготовку до написання DigEco підручника консорціуму «Digitalization of economics: inter-disciplinary and inter-branch approach». Також учасники зустрічі зосередили увагу на участі у звітній міжнародній проєктній зустрічі у Гамбурзі (Німеччина) та графіку роботи і використання лабораторії цифрової економіки.
Університет Огієнка переміг у конкурсі на участь у проєкті «Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022-2023 (MoI Ukraine)», який реалізовуватиметься за підтримки Федерального міністерства освіти та наукових досліджень Німеччини, DAAD, Ганноверського університету імені Лейбніца (Німеччина) та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Серед учасників проєкту – представники відділів міжнародних зв’язків 16 університетів з усіх куточків України. К-ПНУ в проєкті представляє Олександра Шамаріна, провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків К-ПНУ.
Мета проєкту «MoI Ukraine» – забезпечити учасників з українських ЗВО знаннями про різні аспекти інтернаціоналізації та навчити їх менеджменту інтернаціоналізації, а також розвивати німецько-українську співпрацю. Навчання складатиметься з 5 модулів:
1. Background knowledge of internationalization
2. Competencies on the design and management of internationalization
3. Soft skills
4. Management skills
5. Practical part
Усі учасники «MoI Ukraine» протягом 18 місяців реалізовуватимуть проєкти з розвитку інтернаціоналізації у своєму ЗВО. В Університеті Огієнка буде запущена «Платформа академічної мобільності», основним завданням якої є зростання кількісних і якісних показників академічної мобільності.
12 січня відбулася перша організаційна онлайн-зустріч учасників «MoI Ukraine», координатором якої була Наталія Бутич, представниця міжнародного офісу Ганноверського університету імені Лейбніца. Упродовж зустрічі учасники ознайомились із детальною програмою проєкту, мали змогу поставити питання та отримати вичерпні відповіді.
Отож, попереду насичених 18 місяців плідної та відповідальної роботи на шляху інтернаціоналізації Університету Огієнка…
Stronger together!
Студенти факультету іноземної філології спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська) Анастасія Рябокляч, Анна Ферук, Андрій Дубінський стали учасниками заходу освітнього проєкту Програми вдосконалення викладання у вищій школі, у якому бере участь Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.
Здобувачі вищої освіти радо поділилися своїми враженнями від участі в заході, зокрема наголосили, що проєкт реалізовує Британська Рада в Україні у партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, тому для них, як для студентів спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська), було надзвичайно важливо долучитись до нового сучасного досвіду викладання та стати «суддями» міждисциплінарних модулів, розроблених учасниками програми з 10 університетів України, адже give feedback openly перед поважною аудиторією – це так відповідально!
Безумовно, всі модулі дійсно сучасні та привабливі для здобувачів вищої освіти. Відповідно до задуму Kathy Wright та Caroline Brennan запрошені студенти мали можливість по-різному ділитися своїми думками і враженнями.
У кожному модулі були запропоновані гнучкі і зручні умови для навчання, щоб зробити графік студентів повністю доступним для реалізації власних професійних та особистісних планів.
Усі модулі мали чудові презентації та назви, тому було легко запам’ятати кожен із них та виділити основні характеристики й переваги. Усього було презентовано 5 модулів з абсолютно різними підходами.
Студенти факультету іноземної філології переконані, що їхні теми є актуальними в сучасній системі освіти. Наприклад, проєкт Boost your confidence in your future career стосується важливих питань самооцінки і самовпевненості, – а це вагові складники успіху не тільки в навчанні, а й у житті.
Наразі автори проєкту Don’t Stress. Create possibilities сфокусовані на стресостійкості та активному і здоровому способі життя. Ці аспекти також відіграють важливу роль у суспільстві. High Five to Wow Employability готує студентів до співбесід зі працевлаштування.
Здобувачі вищої освіти переконані, що такий досвід дав їм можливість усвідомити, наскільки широкими можуть бути їхні можливості. Кожен викладач може організувати для студентів сучасні інтерактивні умови для навчання, використовуючи найкращі та найсучасніші методи.
На зустрічі також було презентовано різні платформи та ідеї, як їх утілити в життя. Кожен мав змогу поставити свої запитання щодо деталей, які їх цікавили та визначити сучасний підхід до навчання – уміння консультувати та враховувати думку студента. Це допомогло зовсім по-іншому поглянути на перспективні напрями розвитку української освіти та вибір професії.