Калейдоскоп подій DigEco: курси для стейкхолдерів, конкурс студентських наукових проєктів, зустріч робочої групи

21-23 серпня в межах проєкту Програми ЄС Еразмус+ «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» (618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP) проходив Сrash – курс «Цифрова економіка як елемент сталого розвитку підприємства» для організацій всіх форм власності.

У курсі взяли участь стейкхолдери Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: ТОВ «Барс» (м. Камʼянець-Подільський), ТОВ «РУБАРТ ПЛЮС» (м. Камʼянець-Подільський), ТОВ «Спеціальне конструкторське бюро медичної електротехніки» (м. Камʼянець-Подільський), ТОВ «ГЕРМЕС СВІТ» (м. Камʼянець-Подільський), ПП Підлипний А. П. (м. Камʼянець-Подільський), Комунальна установа Дунаєвецької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (м. Дунаївці), ПП «Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» (м. Львів), ФОП Слизька А. О., ФОП Атаманчук В. М., ФОП Боднарчук О. В.

Академічну спільноту університету представляла завідувачка кафедри економіки підприємства, професорка Наталія Мазур та декан природничо-економічного факультету, доцент Іван Семенець. Наталія Анатоліївна провела курс «Цифрова грамотність», під час якого ознайомила учасників з цифровою безпекою, сервісами; виокремила основні сфери ведення цифрового бізнесу. Іван Володимирович провів курс «Аналіз великих даних у фінансах», де окреслив основні поняття великих даних, їхні концепції; розповів про технології зберігання, аналізу та візуалізації великих даних у фінансовій сфері.

5 серпня відбулось чергове засідання робочої групи в межах проєкту Програми ЄС Еразмус+ «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» (618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP. На зустрічі обговорили участь університету в Сrash – курсі «Цифрова економіка як елемент сталого розвитку підприємства», підготовку до конкурсу студентських наукових проєктів та етапність роботи над фінальним звітом проєкту.

7 вересня в межах проєкту Erasmus+ KA2 «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України і Таджикистану» (DigEco) відбувся конкурс студентських проєктів «DigEco компетентності – інноваційні та цифрові навички ХХІ століття, орієнтовані на EntreComp». На заході було представлено 10 кращих бізнес-проєктів, над якими працювали студентські команди з університетів DigEco-консорціуму.

Від Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка свої стартапи представили магістранти спеціальності 051 Економіка Максим Римар та Руслана Підопригора. Зокрема, Максим Римар під керівництвом доктора економічних наук, професора Ірини Ящишиної та кандидата економічних наук, доцента Вероніки Буторіної в складі DigEco-команди працював над проєктом мобільного додатку для планування туристичних мандрівок «Easy Trip». Руслана Підопригора під керівництвом кандидата економічних наук, доцента Тетяни Боднарчук представила стартап «Солов’їна book» – проєкт онлайнової платформи з перекладу книг на українську мову. Журі конкурсу відзначили гарний комерційний потенціал обох проєктів, соціальну значущість, а також перспективи щодо можливого грантового фінансування. Студенти-магістранти під час підготовки проєктів виявили гарні знання й навики з цифрової економіки. Тож бажаємо нашим стартаперам подальших успіхів та тішимося, що саме проєкт DigEco став для них першим кроком у розробці та реалізації цікавих і креативних бізнес-ідей.

Тримаємо міжнародний стрій задля ПЕРЕМОГИ!