У січні 2022 року Університет Огієнка переміг у конкурсі на участь у проєкті «Management of Internationalisation and German–Ukrainian Academic Cooperation 2022-2023 (MoI Ukraine)», який реалізується за підтримки Федерального Міністерства освіти та наукових досліджень Німеччини, DAAD, Ганноверського університету імені Лейбніца (Німеччина) та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
(більше…)
Read More
International Excellence Scholarship Program (IES) – це стипендійна програма, яка дає можливість студентам із країн Центральної та Східної Європи навчатися протягом 6 місяців у таких німецьких університетах:
Вимоги до кандидатів:
- Бути здобувачем вищої освіти першого, другого або третього рівня.
- Вік – до 28 років на момент початку програми.
- Володіти німецькою або англійською мовою на рівні В1.
Необхідні документи:
- Резюме (CV з фото, заповнене англійською або німецькою мовою)
- Шкільний атестат (українською мовою)
- Довідка про успішність за всі роки навчання в університеті (українською мовою)
Подати заявку можна за покликанням.
Реченець: 30 червня 2022 року
05 травня 2022 року в Університеті Огієнка відбувся конкурсний відбір учасників Програми ЄС Еразмус+, які реалізовуватимуть міжнародну академічну мобільність у формі навчання протягом одного семестру в Університеті Костянтина Філософа в Нітрі (Словаччина).
Переможницями за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (англійська) стали: Наталія Руй, Валерія Ігнат та Олена Самар. Маргарита Козерацька та Роксолана Венгринська представлятимуть спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (німецька).
Минулого тижня відбулася онлайн-зустріч із майбутніми еразмусівцями, на якій обговорили важливі питання щодо підготовки до академічної мобільності: оформлення необхідних документів (Learning Agreement, договір, індивідуальний навчальний план), страховий поліс, пошук житла та багато інших організаційних моментів. Студенти цікавилися, як буде реалізовуватися мобільність, яким чином будуть перезараховані кредити ECTS, коли вони отримають грант від Еразмус+.
Онлайн-зустріч стала чудовою можливістю ближче познайомитися та допомогти студентам підготуватися до мобільності. Усі учасниці з нетерпінням чекають поїздки до Словаччини. Віримо, що на них чекає багато цікавих знайомств та позитивних подій.
Тримаємо міжнародний стрій!
Ось уже як три місяці відділ міжнародних зв’язків реалізує ініціативу щодо підвищення рівня англомовної комунікативної компетентності науково-педагогічних працівників Університету Огієнка.
Радіємо, що наша ідея знайшла відгук у науково-педагогічних працівників, які охоче долучилися до безкоштовних занять на базі сучасно обладнаної лабораторії цифрової економіки проєкту міжнародної технічної допомоги Програми ЄС Еразмус+ Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
Роль сучасного та творчого викладача англійської мови рівня А2-В1 реалізує провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Юрій БУЧЕК, який так характеризує свій підхід до навчання мови: «Процес вивчення англійської може бути веселим та інтерактивним. Саме це я і проповідую. Ми розвиваємо навички мовлення у викладачів. Живе спілкування, розуміння носіїв мови, культурна адаптація та структурування граматики. Наша мета – говорити англійською без страху, без вагань, насолоджуючись поринанням в англомовне середовище».
Отож, нових прогресивних ідей та їх реалізацій, спільното К-ПНУ!
Тримаємо міжнародний стрій!
Упродовж 23-27 травня 2022 р., у межах програми Erasmus+, я мала можливість викладати курс лекцій з інтерпретації тексту в університеті польського міста Жешув (Uniwersytet Rzeszowski, Kolegium Nauk Humanistycznych, Instytut Neofilologii). Окрім прекрасних вражень від самого міста та центру його академічного життя, цей досвід був надзвичайно цінним з огляду на незвичну професійну практику, студентську аудиторію, загалом сприйняття українського викладача в університеті високого європейського рівня. Роздуми після завершення візиту можна викласти кількома кластерами.
По-перше, Erasmus – це серйозно й вартісно, а те, що наш університет бере участь у такому освітньому проєкті, – вагомий доказ того, що ми є повноправними членами європейської академічної спільноти. Рівень знань магістрантів першого року навчання, у яких я викладала, такий самий, як у магістрантів факультету іноземної філології К-ПНУ (це при тому, що поляки спеціалізуються на перекладі з двох мов – англійської та німецької). Аналогічно, студентів більше приваблює інтерактивна лекція, дискусія з викладачем, можливість висловити власну думку.
По-друге, англійська мова в університеті та й загалом у побуті більш поширена й на вищому рівні, ніж в Україні. Викладачі різних кафедр (зокрема, координатор мого перебування Agnieszka Buk є професором Katedry Lingwistyki Stosowanej) більшою чи меншою мірою спілкуються англійською.
По-третє, маємо спільні проблеми: поляки, як і ми, переймаються як вступною кампанією (кількістю абітурієнтів), так і працевлаштуванням своїх випускників. Тому окремі кафедри та університет загалом проводять численні промокампанії й системну профорієнтаційну роботу, змінюють бакалаврські й магістерські програми відповідно до запитів ринку праці (наприклад, до освітньої програми з германської філології був доданий компонент, що дозволяє викладання в школі).
Я мала нагоду відвідати день відкритих дверей (Dni Otwarte Uniwersytetu Rzeszowskiego), у програмі якого відбувся ярмарок працевлаштування (Uniwersyteckie Targi Pracy). Це був цікавий і корисний захід, майданчик для безпосереднього спілкування працедавців і випускників, проведення якого в університеті вже має певну історію.
І наостанок – Україна. Вона тут усюди: пункти допомоги, заклади поселення й харчування для біженців, оголошення про працевлаштування й безкоштовну реабілітацію, можливості відкриття банківських рахунків, оформлення документів, юридична консультація та інші численні послуги, повідомленнями про які рясніє гостинний Жешув, увесь у жовто-блакитних кольорах. Без лозунгів, але щиро і дієво.
Алла Марчишина,
завідувач кафедри англійської мови, доктор філологічних наук, доцент
09 червня 2022 року в лабораторії цифрової економіки за головуванням ректора К-ПНУ та координатора проєкту Сергія КОПИЛОВА відбулось чергове засідання робочої групи в межах проєкту з розвитку потенціалу вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану (DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP
(більше…)
Read More
Кандидати можуть обирати серед таких напрямів:
1. Навчання в магістратурі
2. Навчання за напрямом Мистецтво, музика та хореографія
3. Програма для аспірантів
4. Дослідницькі проєкти під науковим керівництвом італійського університету
5. Курси італійської мови та культури
Обов’язковим критерієм є сертифікат про рівень володіння англійською мовою (мінімум В2)
Детальна інформація за покликанням.
Подати заявку можна лише через портал «Study in Italy»
Дедлайн подання заявки: 09 червня 2022 року до 14:00 за італійським часом.
З 30 травня по 03 червня 2022 року в Університеті прикладних наук міста Гамбург (Німеччина) відбувалась конференція EJC 22, організована Prof. Dr. Marina Tropmann-Frick HAW Hamburg University of Applied Sciences. Зустріч було врочисто відкрито за участі поважних спікерів, серед яких Пітер Вульф, віцепрезидент з наукових досліджень та міжнародних зв’язків, Кікуто Като, Генеральний консул Японії у Гамбурзі, учені та дослідники Німеччини, Японії, Угорщини, Чехії, Словенії, Литви тощо.
(більше…)
Read More