В умовах сьогодення для підвищення якості освітнього процесу особливо актуальними є комунікація, співпраця та професіоналізм. Учасники проєкту «Teaching Excellence Programme: вдосконалення викладання у вищій освіті» Геннадій Бесарабчук, Тетяна Сторчова та Наталія Мєлєкєсцева розпочали серію онлайн-тренінгів із науково-педагогічними працівниками університету, метою яких є підвищення рівня викладання на основі студентоцентрованого навчання, зокрема під час дистанційного навчання. Учасниками першого тренінгу «Онлайн-інструменти для ефективної взаємодії учасників освітнього процесу» стали викладачі педагогічного факультету (04.05.2022), факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи (11.05.2022), природничо-економічного факультету (18.05.2022).
Під час тренінгу викладачі набули нових знань та умінь, удосконалили навички роботи з цифровими інструментами, активно комунікували та ділилися педагогічним досвідом.
До кінця навчального року тренінги будуть проведені й для інших факультетів. До участі в тренінгах можуть доєднатися усі охочі, після тренінгу викладачі отримають сертифікати про участь.
Проєкт виконується в межах Програми вдосконалення викладання у вищій школі від Британської Ради в Україні в партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
Програма ЄС Еразмус+ продовжує відкривати новий світ можливостей для студентів та викладачів. Протягом п’яти днів, з 09.05.2022 по 13.05.2022, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Алла БРЕНЮК проходила стажування в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка (м. Краків, Республіка Польща).
Під час стажування на факультеті консервації та реставрації творів мистецтва Академії образотворчого мистецтва імені Яна Матейка в Кракові були налагоджені зв’язки для майбутніх спільних прикладних проєктів, зокрема художніх пленерів. Також на основі вивчення зарубіжного досвіду були висловлені пропозиції щодо розроблення та впровадження на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва для спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація нові курси з реставрації художніх творів на паперовій основі та реставрації поліхромної скульптури.
У перший день стажування координатор від факультету консервації та реставрації творів мистецтва, доктор Аgnieszka Marecka провела екскурсію корпусами, аудиторіями і реставраційними майстернями з реставрації творів на полотняній основі, паперовій основі, монументального живопису та поліхромної скульптури.
Протягом тижня ми відвідали лекції викладачів з історії мистецтва професора Pawel Pencakowski та історії і теорії реставрації доктора Boguslav Krasnovolski. Ознайомилися з їхнім досвідом щодо впровадження новітніх методик викладання теоретичних дисциплін, зокрема в умовах дистанційного навчання. Під час особистих зустрічей із викладачами обговорили перспективи для майбутньої професійної співпраці.
Координатор від факультету, а також викладачі організували і провели десятки екскурсії музеями та архітектурними пам’ятками Кракова, що сприяло професійному розвитку в галузі історії мистецтва. Зокрема, була організована зустріч із головним реставратором музею сучасного мистецтва MOCAK Zofia Kerneder, яка розповіла про особливості організації реставраційної роботи в контексті музейної справи. Перейнятий досвід став важливим для чинної і подальшої співпраці між кафедрою ОДПМ та РТМ К-ПНУ і Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм заповідником.
17 травня відбувалась зустріч ректора університету Сергія КОПИЛОВА з учасницею програми Аллою БРЕНЮК, на якій було обговорено результати стажування та визначено напрями подальшої співпраці в межах реалізації освітньо-професійних програм кафедри ОДПМ та РТМ педагогічного факультету К-ПНУ.
Отож, плануємо подальшу плідну співпрацю та тримаємо міжнародний стрій! Усе буде Україна!
Університет гуманітарно-природничих наук імені Яна Длугоша в Ченстохові оголошує конкурс на участь у програмі ЄС Еразмус+ КА107: Міжнародна кредитна мобільність для здобувачів вищої освіти. Можливість навчатися протягом одного семестру (з 01.10 по 31.12.2022) мають здобувачі вищої освіти 1-3 курсів (на сьогодні) першого рівня вищої освіти (бакалаврського) Університету Огієнка.
Академічна мобільність може бути реалізована за такими напрямами:
- Історичний факультет
- Фізико-математичний факультет
- Комп’ютерні науки
- Математика
- Фізика
- Факультет фізичної культури
- Фізична культура
- Фізична терапія
- Навчально-науковий інститут української філології та журналістики
- Факультет іноземної філології
- Філологія (англійська, німецька)
- Польська філологія
- Педагогічний факультет:
- Образотворче мистецтво
- Музичне мистецтво
- Дошкільна та початкова освіта
- Педагогіка
- Природничо-економічний факультет
- Економіка
- Менеджмент
- Туризм та готельна справа
- Факультет спеціальної освіти, психології і соціальної роботи
- Соціальна робота
- Спеціальна освіта
Вимоги до кандидатів:
- Володіння польською мовою не нижче рівня В1 (з документальним підтвердженням).
- Висока академічна успішність (середній бал за всі попередні семестри навчання).
Усі учасники програми ЄС Еразмус+ отримуватимуть стипендію в розмірі 800 євро на місяць протягом мобільності.
Зареєструватися на участь у конкурсі можна, заповнивши гугл-форму за покликанням.
Реченець: 27 травня 2022 р.
Конкурсний відбір буде проводити Університет гуманітарно-природничих наук імені Яна Длугоша в Ченстохові.
Тримаємо міжнародний стрій!
05 травня завершилась конкурсна процедура на визначення учасників-переможців Програми ЄС Еразмус+, які реалізовуватимуть міжнародну академічну мобільність у формі практики у Словаччині.
У межах підписаної міжінституційної угоди з Університетом Костянтина Філософа в Нітрі (Словаччина) конкурс на участь у Програмі ЄС Еразмус+ за напрямом КА 171: міжнародна академічна мобільність для здобувачів вищої освіти Університету Огієнка було оголошено 26 квітня.
Участь у конкурсі взяли здобувачі вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Мова і література (англійська) та 014 Середня освіта (Мова і література (німецька) бакалаврського рівня. У понеділок 2 травня відбулася онлайн-зустріч конкурсанток із кандидатом філологічних наук, старшим викладачем кафедри англійської мови Дарією Хохель, яка якісно та професійно допомогла визначити рівень говоріння конкурсанток за критеріями accuracy, fluency and pronunciation.
5 травня відбувся завершальний етап конкурсного відбору, на якому головував ректор університету Сергій Копилов. До конкурсної комісії увійшли: в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Геннадій Бесарабчук, керівник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Сторчова, спікер студентського сенату Ольга Яворська.
Після виголошення мотиваційних листів учасницями та роботи конкурсної комісії переможницями за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (англійська) стали: Наталія Руй – 91.9 б.; Валерія Ігнат – 86.91 б.; Олена Самар – 81.56 б. Спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (німецька) представлена такими студентками: Маргарита Козерацька – 83.96 б.; Роксолана Венгринська – 79.83 б.
Найщиріші вітання усім учасницям конкурсу, а особливо його переможницям!
Попереду ще багато досягнень задля європейського майбутнього нашої країни!
Тримаємо міжнародний стрій! Ми – сильні!
Протягом тижня учасники проєкту брали участь у воркшопах на такі теми:
• Інтернаціоналізація вдома
• Інтернаціоналізація навчальних програм (німецький та український досвід)
• Віртуальні обміни як інноваційна практика в Європі
• Менеджмент змін
Учасники воркшопу переглянули презентацію на тему: «Інтернаціоналізація вдома», отримали завдання для обговорення. Перевагою такого формату навчання в межах проєкту є можливість поставити спікеру питання, а також обговорити проблему в групі колег з українських університетів. Цікавим був другий воркшоп, адже можна було порівняти досвід впровадження інтернаціоналізації навчальних програм у Німеччині (спікерка – Таня Райфенрат, проєктний координатор Геттінгенського університету та Україні (спікерка – Лариса Човнюк, керівниця відділу міжнародного співробітництва Національного університету «Києво-Могилянська академія» .
Основними темами для обговорення були етапи інтернаціоналізації навчальних програм; труднощі, з якими зіштовхнулися як науково-педагогічні працівники, так і працівники міжнародних офісів; поради та рекомендації для більш успішної реалізації поставлених цілей. Воркшоп на тему «Віртуальні обміни» презентував Саке Ягер, проєктний менеджер Університету Гронінгена (Нідерланди).
Що таке віртуальні обміни, які відмінності між віртуальним обміном та віртуальною мобільністю, ключові компоненти віртуальних обмінів, як можна інтегрувати віртуальні обміни в міжнародну освіту, – відповіді на ці та багато інших питань учасники проєкту отримали в Саке Ягера.
Завершила тиждень навчання спікерка Таня Райфенрат з новою темою воркшопу – «Менеджмент змін».
Якщо Ви бажаєте отримувати тижневу розсилку новин від Європейської асоціації міжнародної освіти, заповніть гугл-форму.
Працюємо задля інтернаціоналізації Університету Огієнка!