24 березня 2021 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася презентація проєкту Програми ЄС Еразмус+ DigEco для стейкхолдерів.
Проєкт «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP спрямований на впровадження цифрової економіки в освітній процес вищої освіти України та Таджикистану. Спільно із європейськими партнерами К-ПНУ вже розпочав модернізацію освітніх програм як природничо-економічного факультету, так й інших факультетів зі створення можливостей для інклюзивної освіти в галузі цифрової економіки та із залучення стейкхолдерів до освітнього процесу.
У зустрічі взяли участь шановні гості-учасники в режимі offline & online, зокрема:
– Андрій Мастикаш, депутат міської ради, директор ТОВ «Поділбудсервіс»;
– Віктор Віннічук, начальник відділу активної підтримки безробітних Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості;
– Вікторія Гончар, професор, завідувач кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (онлайн);
– Віталій Мазур, директор приватного підприємства «Тепломонтаж-Сервіс»;
– Володимир Юр’єв, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації;
– Катерина Полупанова, начальник Відділу міжнародних проєктів ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», менеджер проєкту DigEco в Україні;
– Лілія Філіпішина, професор кафедри економіки і організації виробництва Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (онлайн);
– Михайло Сімашкевич, голова Кам’янець-Подільської районної ради;
– Надія Попова, начальник Кам’янець-Подільського управління Державної казначейської служби;
– Марина Волощук, керівник міжнародного відділу Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу.
– Сергій Печенюк, голова ТОВ «Іммопретт».
З вітальним словом до учасників зібрання звернувся ректор університету, координатор проєкту DigEco Сергій Копилов, котрий наголосив на важливості реалізації завдань проєкту для університету, міста, області та країни загалом.
До онлайн-привітання долучилися партнери DigEco з Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет – начальник відділу міжнародних проектів Катерина Полупанова і доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування Вікторія Гончар.
Національний університет кораблебудування імені Адмірала Макарова представила доктор економічних наук, професор кафедри економіки і організації виробництва, депутат Первомайської районної ради Миколаївської області Лілія Філіпішина.
Учасників зібрання привітали заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Юр’єв та голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич, котрі наголосили на важливості діджиталізації для розвитку громад міста, району. Зокрема, Володимир Васильович зауважив, що обласна державна адміністрація розпочала співпрацю з потужним іноземним інвестором.
Під час зустрічі були озвучені цікаві думки та пропозиції роботодавців щодо основних загальних і спеціальних професійних компетентностей, якими повинен володіти випускник університету економічного профілю і провідній ролі стейкхолдерів у професійному становленні здобувачів вищої освіти.
З 10 до 12 березня 2021 тривали чергові тренінги в межах проєкту «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану». Професори з Гамбурзького університету прикладних наук (Німеччина) презентували дисципліни «Big Data Analytics and Business Intelligence», «Big Data Analytics in Finance» та «Agile project management».
Вельмишановні колеги, студенти, стейкхолдери, просимо долучитись до проходження анонімного опитування щодо Вашої обізнаності про проєкт Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану(DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
Мета опитування: забезпечення безперебійного виконання проєкту та контроль якості виконання проєкту DigEco.
Реченець: 08 березня 2021 р.
Опитування доступне за покликанням.
Дякуємо за вашу активність!
Тривають тренінги в межах проєкту «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану» (DigEco) 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
26 лютого та 01 березня 2021 року всі вітчизняні та міжнародні учасники DigEco, їхні стейкхолдери, партнери з інших проєктів долучилися до надзвичайно цікавих, інформативних та актуальних майстер-класів, які проводили викладачі Університету Миколаса Ромеріса.
Нашими спікерами були: teacher doc.dr. Marius Laurinaitis, doc.dr. (Fintech in banking, insurance and asset management), teacher PhD student Saulius Kromalcas (Digital marketing in action), Prof. HP dr. Ruta Adamoniene (Design Thinking).
Усі розробники нових навчальних дисциплін нашого університету стали активними учасниками занять досвідчених тренінгів провідного литовського закладу вищої освіти.
Fintech, страховий поліс, Open Banking, теорія цифрового маркетингу та його переваги в соціальних мережах, розвиток критичного мислення, Brainstorming та Team Building – усе це та ще багато цікавого нікого не залишили байдужими.
Надзвичайно цінним для робочої групи нашого університету та всіх розробників нових навчальних дисциплін стало те, що спікери мають величезний практичний досвід у реалізації сучасних знань пропонованих дисциплін.
Наступна серія тренінгів розпочинається 09 березня 2021 року, на яких ми перейматимемо досвід наших колег зі Словенії та Німеччини.
До нових зустрічей, дружня DigEco-спільното!
27-28 лютого відбулися перші зустрічі Erasmus Alumni. На заході була присутня українська молодь, котра колись випробувала власні сили, здобула глибокі знання завдяки програмі Erasmus+.
Erasmus Student Network – це організація, яка об’єднує студентів програми обміну з усієї України.
Укотре переконуюся, що програма Erasmus+ надає можливість познайомитися з новими людьми, дозволяє вийти із зони комфорту, ризикувати та дійсно змінювати власне життя. На зустрічі познайомилися з alumni, які поділилися власним досвідом навчання за кордоном (Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Польща, Словаччина, Франція та багато інших країн Європи, у яких наші українські студенти навчалися та продовжують навчатися й досі). Я мала змогу розповісти власну історію Erasmus-студента.
Erasmus Alumni – це люди, які надихають. Ця зустріч додала ще більш сил іти вперед до здійснення власних бажань, мрій і цілей.
Once Erasmus, always Erasmus!
Владислава Лісова, магістрантка факультету іноземної філології,
учасниця програми Еразмус+ (Католицький Університет в місті Ружомберок,
Республіка Словаччина)
Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка закупив нові навчальні посібники “Українська мова для іноземців” (автори: Голованенко Є.О., Дегтярьова Т.О., Дядченко Г.В. та ін., видавництва “Університетська книга” (м. Суми) для слухачів Підготовчого відділення для іноземних громадян та осіб без громадянства. Посібники укладено відповідно до рівнів та складності навчального матеріалу. Отож, книгозбірню університету поповнили посібниками “Українська мова для іноземців” рівнів А1, А2 та В1. (більше…)