Університет імені Івана Огієнка долучається до конкурсу проєктів соціальної дії (ПСД). Пріоритетом конкурсу є протидія поширенню пандемії COVID-19 в Україні, а також подолання та пом’якшення наслідків пандемії COVID-19.
Проєкт оголошується в межах програми «Активні громадяни». Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)». Проєкт SC3 розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей у галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співпраці між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.
Університет Огієнка є партнером програми Британської ради «Активні громадяни» та долучається до участі в проєкті. Співпраця, співдружність та інтерактивне спілкування в період пандемії – важливий крок до її подолання. Запрошуємо всю спільноту нашої альма-матер доєднатись до участі в конкурсі.
Ми створили гугл-форму, де ви можете повідомити про ваші ідеї щодо реалізації проєкту ПСД в Університеті Огієнка – тут.
Дедлайн – 5 червня 2020 року.
Дізнатись більше – тут.
*джерело фото: http://www.britishcouncil.org.ua/active-citizens/sap-covid19
У межах підписаної угоди про співпрацю між Університетом Огієнка та Університетом імені Адама Міцкевича у місті Познань бакалаври та магістранти нашого університету мають можливість паралельно навчатись в Інституті Європейської культури (м. Гнезно, Республіка Польща). Навчання – безкоштовне.
Паралельне навчання – це одночасне навчання здобувача вищої освіти за двома спеціальностями (освітніми програмами) у К-ПНУ імені Івана Огієнка (за заочною формою) та ЗВО-партнері (за денною формою).
30 травня 2020 року о 14: 00 год. відбудеться день відкритих дверей для українських студентів у Інституті Європейської культури в Гнезно (філія Університету імені Адама Міцкевича в Познані).
Студенти з України приїздять навчатись в Інституті Європейської культури вже впродовж семи років. Ідея полягає у тому, аби студент закінчив університет як в Україні, так і в Польщі. Випускник отримає і диплом університету альма-матер, і диплом закордонного університету.
Є два напрями навчання: Європейська комунікація (бакалаврат, магістратура) та Проєктування культури (бакалаврат).
У відео-зверненні Катажина Ендращик (кандидат гуманітарних наук в галузі історії, викладачка в IKE UAM) та Ігор Ксенич (доктор суспільних наук у галузі політичних наук, викладач у IKE UAM) розповідають про те, де та як ви можете навчатись: про місце, про напрями навчання, про гуртожитки (ілюстрації додаються), про документи та особливості вступу. Натиснувши на посилання – можна проглянути відеопрезентацію Університету та звернення пані Катажини та пана Ігоря.
Студентство Університету Огієнка вже має подібний досвід навчання. Зокрема, це:
Гнезно – історична столиця Польщі. Тож це цікаве місце, аби здобувати знання, вивчати нове. Під час онлайн-зустрічі вже в найближчу суботу (30 травня) ви зможете дізнатись інформацію у форматі детальнішому, а також поставити запитання пану Ігорю та пані Катажині.
Стежте за оновленням інформації на сторінці в Facebook – Dzień Kandydata online w IKE UAM.
Паралельне навчання – одна з неймовірних перспектив, які відкриває академічна мобільність. А студентство Університету Огієнка – це мобільна та творча молодь, яка прагне відкритих кордонів. Тож відкриваймо нові горизонти разом із альма-матер.
Успіхів!
Університет Огієнка здобув перемогу за програмою всеукраїнської академічної мобільності «САМ Україна». Таке вікно внутрішньої академічної мобільності відкривається для спеціальності «016 Спеціальна освіта».
Ця програма реалізується Британською Радою разом із Міністерством освіти і науки України та є одним із компонентів програми ЄС «Дім Європи». Триватиме «САМ Україна» впродовж трьох років (2020-2022 рр.) Ідейником проєкту виступив Олексій Гаврилов, завідувач кафедри логопедії та спеціальних методик.
«САМ Україна» сприяє міжрегіональній академічній співпраці між ЗВО та культурному діалогу між молоддю через короткотермінову академічну мобільність в межах України.
Експерти з України та Великобританії провели ретельну оцінку та відбір поданих заявок. Спільна заявка Університету Огієнка та Університету імені Бориса Грінченка визначена як одна з найсильніших та найперспективніших відповідно до таких критеріїв:
Університет Огієнка реалізуватиме проєкт спільно з Київським Університетом імені Бориса Грінченка. Обмін триватиме 8 тижнів, а учасниками стануть 10 студентів із Університету Огієнка та 10 – із Університету Бориса Грінченка. Дякуємо ЗВО-партнеру за ефективну співпрацю.
Оскільки проєкт в Україні триватиме три роки, ми всі маємо можливість якісно пропрацювати й доповнити освітні програми. За додатковою інформацією та підтримкою з питань участі в програмі «САМ Україна» звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків.
Стежимо за оновленням інформації щодо програми на офіційному сайті The House of Europe та прямуємо до перемог далі!
*джерело фото – веб-сторінка British Council Україна
Відділ міжнародних зв’язків
Відкрито прийом заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2021-2022.
Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.
Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.
Загальні вимоги до кандидатів:
Умови гранту:
– щомісячна стипендія;
– додаткові кошти для придбання професійної літератури;
– медичне страхування;
– квиток в обидва боки.
Реченець подання заявок – 15 жовтня 2020
Дізнатись більше про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням.
Також можна переглянути відгуки та описи дослідницьких проєктів учасників минулих років, що розміщені на сторінках Фулбрайтівських Вісників.
Успіхів!
13 травня 2020 року завідувачка кафедри німецької мови Калинюк Т.В. разом із науково-педагогічними працівниками кафедри Боднарчук Т.В., Братицею Г.Г., Яремчук І.М. та Микуляк М.І. взяли участь у семінарі «Online Unterrichten mit dem Goethe-Institut». Модераторами заходу були Ева Корб, керівниця проекту «Педагогічна кооперація з німецької мови Goethe-Institut Ukraine» та Світлана Балашова, координаторка проєктів Goethe-Institut. До заходу долучилися вчителі шкіл та викладачі закладів вищої освіти з усієї України, що засвідчує значний інтерес до вивчення німецької мови.
Під час семінару представниці Goethe-Institut презентували численні навчальні матеріали для ефективного вивчення та викладання німецької мови онлайн, наголосили на пропозиціях щодо можливостей участі у різноманітних навчальних програмах та курсах підвищення кваліфікації. За сприяння Goethe-Institut у 9 університетах України реалізується програма «DLL: вчимо навчати німецької». Приємно відзначити, що студенти факультету іноземної філології нашого університету також є її учасниками!
Дякуємо колегам за плідну співпрацю.
За інформацією кафедри німецької мови
Тема конкурсу: A Letter from Myself in 2030 («Лист від себе у 2030»).
Завдання учасників – уявити, яким буде ідеальний світ через 10 років. Напишіть лист собі з 2030-го та опишіть, яким бачите своє життя й життя інших; чим займаєтесь Ви й як живеться людству взагалі. Також додайте будь-який важливий месседж собі сучасному.
Учасники отримають призи:
1 учасник: $900 + сертифікат
2 учасники: $450 + сертифікат
5 учасників: сертифікат і подарунок
25 учасників: похвальна грамота і сертифікат
Вікова категорія: до 25 років.
Об’єм: максимум 700.
Мови: англійська, французька, іспанська, німецька.
Подати заявку – тут.
Дедлайн: 15 червня 2020 року (23:59 год.)
Детальніше – тут.
Хай щастить!
Розвиток міжнародної діяльності – один із пріоритетних напрямків нашого ЗВО, саме тому Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка перебуває в постійному пошуку нових партнерів задля спільної освітньої та наукової співпраці. Результатом такого пошуку стало підписання Меморандуму порозуміння з Університетом імені Сулеймана Деміреля (Туреччина). Це перша угода з одним із закладів вищої освіти в Туреччині, що безумовно розкриває нові горизонти й перспективи для майбутнього Університету Огієнка. Сторони домовилися співпрацювати у таких галузях:
Співпраця у такому форматі дає можливість глибокого масштабного розвитку як для здобувачів вищої освіти, так і для науково-педагогічних працівників університету. Таким чином Університет Огієнка укріплює свої позиції на міжнародному рівні й продукує відкрите майбутнє в сфері освіти й науки.
Як результат, це можливість друку в Журналі освіти в галузі науки, дозвілля та здоров’я (JESEH), де молоді науковці, наукові й науково-педагогічні працівники університету зможуть презентувати власні напрацювання у формі статей (друк безкоштовний). Це видання має на меті зосередити увагу на вкладі академічних організацій щодо вирішення проблем, викликів, тенденцій досліджень та педагогіки в STEM-освіті.
Детальніше про можливість друку в JESEH можна дізнатись за посиланням: https://www.jeseh.net/index.php/jeseh/announcement
Віримо у подальшу тривалу та плідну співпрацю!