XVIII Східна зимова школа призначена для студентів гуманітарних спеціальностей останнього курсу навчання віком до 25 років. Програма зимової школи – це різноманітні лекції, семінари, зустрічі, культурні події, які проводять міжнародні фахівці.
Студенти повинні виконати дипломну роботу з історії та сучасності Центральної та Східної Європи (історія, політологія, міжнародні відносини, соціологія, філологія, література, культурознавство, етнологія, географія, право, економіка).
Термін та місце проведення: 28 лютого – 14 березня 2022 року, м. Варшава (Польща).
Заявки приймають до 15 січня 2022 року.
Хто може взяти участь:
– студенти останнього курсу однієї з гуманітарних спеціальностей (політологія, історія, міжнародні відносини, філологія, соціологія, література, культурологія, етнологія, географія, право, економіка), які пишуть магістерську (дипломну) роботу з галузі історії та сучасності Центральної та Східної Європи;
– студенти, які володіють польською мовою на рівні, що дозволить розуміти лекції та спілкуватись з учасниками;
– студенти, які готові презентувати реферат з теми своєї дипломної роботи на одному із семінарів.
Стипендійні кошти покривають витрати на проживання в готелі, участь у лекціях, семінарах і додаткових подіях. Учасники також можуть подати заявку щодо часткового покриття коштів доїзду (це не стосується студентів із Польщі та країн ЄС), яку потрібно додати до переліку документів.
Детальна інформація про програму, а також перелік документів, необхідних для участі в програмі, розмішені на сайті: https://studium.uw.edu.pl/
Чудова можливість для бакалаврів, магістрів, аспірантів (до 35 років) та докторантів (до 40 років) попрацювати над дослідженням для своєї дипломної роботи за підтримки викладача австрійського ЗВО. Програма міжнародної академічної мобільності, якою опікується Фонд стипендій Австрійської Республіки, забезпечить щомісячну стипендію (1050 євро) та витрати на подорож для науковців, що досліджують природничі, технічні, гуманітарні та соціальні науки, а також науку про мистецтво. Мобільність триватиме від одного до чотирьох місяців і розпочнеться не раніше липня 2022 року.
Для участі в програмі необхідні такі документи:
1. Заповнена аплікаційна форма
2. Резюме
3. План візиту з описом досліджень, які ви вже провели та над якими будете працювати в Австрії
4. Згода викладача австрійського ЗВО на наукове супроводження під час стипендії
5. Два рекомендаційні листи з вашого університету, написані протягом останніх півроку
6. Сканкопія першої сторінки закордонного паспорта
7. Сканкопія документа, що підтверджує ваш науковий ступінь
8. Письмове підтвердження про те, що ви навчаєтесь на бакалавраті, у магістратурі, аспірантурі чи докторантурі в Україні.
Для подання заявки потрібно зареєструватися на порталі та заповнити онлайн-форму.
Реченець: 02 березня 2022 року
За детальною інформацією звертайтесь до відділу міжнародних зв’язків.
Як стати учасником програми міжнародної академічної мобільності?
Які необхідні документи для участі в міжнародній програмі?
Які очікувані результати від участі в міжнародній програмі?
Відповіді на ці та багато інших запитань Ви зможете отримати безпосередньо від учасників програм міжнародної академічної мобільності, долучившись до онлайн-зустрічі.
Спікери:
Іван Боровець, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, учасник Національної стипендійної програми Словацької Республіки
Оксана Кліщ, кандидат архітектури, старший викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, учасниця стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «GAUDE POLONIA»
Андрій Хоптяр, старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, учасник проєкту дослідження Голокосту «YAHAD in UNUM»
Коли: 23 листопада 2021 р. о 16:00
Де: платформа Google Meet
Аудиторія: здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники
Реєстрація за покликанням.
Ми довго чекали на початок проєкту внутрішньої академічної мобільності САМ Україна, який минулого навчального року було відтерміновано кілька разів через ситуацію із Covid-19. Однак новий навчальний рік розпочався успішно, і 18 вересня нам вдалося зустріти 10 студентів Київського університету імені Бориса Грінченка на залізничному вокзалі Кам’янця-Подільського, а 10 студентів-огієнківців спеціальності 016 Спеціальна освіта радо вітали наші партнери в столиці.
Поселення студентів до гуртожитку, перше знайомство грінченківців з академічною групою, факультетом спеціальної освіти, психології і соціальної роботи, гарантом освітньої програми Олексієм Гавриловим, деканом факультету Віталієм Співаком та його заступницями Наталією Гевчук і Наталією Дідик, науково-педагогічними працівниками факультету стали відправною точкою мобільності тривалістю вісім тижнів.
Зустріч учасниць мобільності з ректором університету Сергієм Копиловим, екскурсія до музею історії нашої alma mater, перші враження від Старого міста, його околиць та неймовірної атмосфери золотої осені Кам’янця-Подільського сприяли успішному навчанню за такими навчальними компонентами, як: Логопедія, Логопедичний практикум, Українська мова зі спеціальною методикою навчання дітей з ТПМ (разом 12 кредитів ЄКТС), які попередньо були погоджені обома сторонами та зафіксовані в Угодах про навчання кожного учасника перед початком мобільності.
Окрім навчання, учасниці мобільності спільно зі своїми одногрупниками відвідали пам’ятні історичні місця Старого міста та його фортеці, відчули магію славетної Бакоти, милувались неповторною архітектурою Хотинської фортеці.
Фінальним акордом мобільності стала зустріч із першим проректором університету Володимиром Дубінським, який вручив учасницям мобільності академічні довідки про оцінки за період навчання в К-ПНУ.
Лише злагоджена робота всіх структурних підрозділів університету, залучених до реалізації проєкту САМ Україна, зробила цей проєкт успішним.