Monthly Archive Лютий 2020

Стипендійні програми від Уряду Латвійської Республіки

У межах угоди, яка підписана 29 вересня 2017 року між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям можливість навчання/дослідження/участі в літніх школах впродовж 2020-2021 навчального року.

Навчання:

  • за бакалаврськими (1 навчальний рік), магістерськими програмами (1 чи 2 н.р. відповідно до обраної освітньої програми) та PhD (до 11 місяців);
  • навчання відбувається переважно латиською мовою, але деякі програми відкриті англійською (детальніше за посиланням: studyinlatvia.lv);
  • навчальний рік триває з 1 вересня до 30 червня;
  • стипендія для бакалаврів і магістрів складає 500 EUR/міс., для PhD – 670 EUR/міс.;
  • онлайн-форма для участі та інші подробиці тут.

Дослідницька діяльність у ЗВО Латвії

  • для науково-педагогічних працівників та науковців;
  • термін – до 5 місяців;
  • навчальний рік триває з 1 вересня до 30 червня;
  • стипендія складає 30 EUR/день та 300 EUR/міс. (проживання);
  • онлайн-форма для участі та інші подробиці тут. 

Літні школи (2020-2021 н. р.)

Період подання заявок відкритий із 1 лютого та триватиме до 1 квітня 2020 року.

Успіхів!

Як студенти Університету Огієнка навчаються в Польщі: Ольга Шірінова, економічний

Для кожного з нас після навчання у школі стоїть вибір де здобувати вищу освіту. Свій вибір я зробила – і це був Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, провчившись у якому 2 роки, я відкрила для себе можливість паралельного навчання Інституті Європейської Культури Познанського університету у місті Гнєзно, Республіка Польща.

Складно було наважитись на переїзд в іншу країну, залишивши тут друзів та чудових викладачів. Але втратити такий шанс теж не хотіла. Багато різних думок з’являлось на початку, вагалась чи це рішення правильне, чи важко мені там буде навчатись…

Так, важко, особливо в перші дні, коли до кінця ще не розумієш мови. Як не дивно, і викладачі, і однокурсники поставились до мене з розумінням, терпінням, адже я єдина студентка з України в нашій групі.

Минуло не так багато часу, як все змінилося: я почала розуміти мову і вільно говорити польською, знайшла нових друзів та усвідомила, що навчання закордоном це не так важко, як здавалося на початку.

Також неоднорвзово використовувала знання, які отримала у нашому К-ПНУ. Наприклад, при створені проєкту “Otwórz oczy”, у якому ми намагались донести до людей, що потрібно звертати уваги на дрібниці, які оточують нас.

Проєкт “Tradycje ukraińskie”, створений, аби розвивати у дітей толерантність до інших народів.

Навчання реалізується на дуже активному рівні. Потрібно, так би мовити, сидіти на двох стільцях водночас. Проте, доклавши відповідні старання, я встигаю вчитись і в рідному Університету Огієнка, і тут – в Польщі.

Окрім інтенсивного навчання існує справжнє студентське життя в гуртожитку, який надає університет. Це чудово! Тому не бійтеся спробувати щось нове, адже студентські роки – той період життя, який потрібно прожити так, щоби запам’ятатм його на все життя!

Ольга Шірінова,
студентка ІІ курсу бакалаврату економічного факультету спеціальності 242 Туризм (заочна форма)

та Інституту Європейської Культури в місті Гнєзно, (денна форма), Республіка Польща

Стипендія Вишеградського Фонду

Міжнародний Вишеградський Фонд (Угорщина)  відкрив стипендії на навчання/дослідження в країнах Вишеграду.

Навчання/стажування реалізуватиметься в університетах країн Вишеградської групи (V4) – Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина – та/або в будь-якому іншому акредитованому університеті/інституті Вишеградських країн, а також в Албанії, Вірменії, Азербайджані, Білорусії, Боснії та Герцеговині, Грузії, Косові *, Молдові, Чорногорії, Північній Македонії, Сербії та Україні.

Учасниками можуть бути викладачі, дослідники, студенти, які здобули чи здобувають рівень магістра.

  * Студенти/науковці можуть подати заявку на навчання/дослідження в будь-який акредитований ЗВО терміном до чотирьох семестрів.

  * Стипендія складає 2500 євро на семестр для апліканта-науковця + 1500 євро на семестр для установи, що приймає апліканта.

Дізнатись більше про можливість навчання чи дослідження в одній із європейських країн тут.

Фінансування за рахунок стипендії Вишеградского фонду.

Дедлайн: 15 березня 2020 р.

Стажування в Японії

Міжнародний фонд Мацумае (Японія) виділяє 20 стипендій для іноземних молодих вчених з метою проведення досліджень у японських державних та/або приватних університетах, наукових центрах або компаніях.

Тривалість стажування: від 3 до 6 місяців (період з квітня 2021 р. по березень 2022 р.).

Пріоритетні галузі для досліджень: природничі науки, інженерія, медицина.

Вимоги до кандидатів:

  • наявність ступеня кандидата наук або відповідна академічна кваліфікація, яка буде визнана міжнародним фондом Мацумае;
  • вік – до 49 років;
  • володіння англійською або японською мовою на належному рівні;
  • відсутність досвіду довгострокового перебування в Японії;
  • працевлаштування в Україні та зобов’язання повернутися на батьківщину після закінчення програми;
  • відстуність проблем зі здоров’ям.

Щомісячна стипендія у розмірі 220 000 єн виділяється Фондом для покриття таких витрат:

  • вартість навчання/стажування, витрати на матеріали, проживання, харчування, проїзд;
  • туристична та медична страховка;
  • авіапереліт.

Після прибуття до Японії виплачується одноразова сума в розмірі 120 000 єн – на транспортні витрати, першу оплату житла тощо. 

Заявки на отримання стипендій повинні бути надіслані організаторам поштовим відправленням з України на адресу: The Matsumae International Foundation 4-14-46, Kamiogi, Suginami-ku, Tokyo, 167-0043 JAPAN за датою отримання до 30 червня 2020 року за японським часом. 

Детальнішу інформацію щодо порядку отримання стипендій ви знайдете за покликанням: http://www.mif-japan.org/fellowship/announcement/?hl=en

 

Номінація на участь у проєкті «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» – Брно, Чехія

Оголошено конкурс!

Мета програми – дати якнайбільшій кількості українських фахівців можливість долучитися і ознайомитися з чеським досвідом в тій сфері, в якій вони працюють в університеті.

Навчальна поїздка відбудеться у період з 22 по 27 березня 2020 року.

У поїздці передбачається участь викладача, який опікується докторантськими (аспірантськими) програмами або ж займається дослідницькою діяльністю і регулярно публікується у фахових виданнях. Програма для викладачів буде перекладатися українською мовою, однак конференція, спрямована на творчо-наукову роботу в університетському середовищі, проходитиме повністю англійською мовою.

Пропоновані теми: «Вимоги докторантських (аспірантських) програм в Україні» та «Актуальні виклики (труднощі) дослідницької діяльності». Учасники матимуть змогу виголосити 15-хвилинну доповідь із теми свого дослідження (англійською мовою).

У період 23-27 березня 2020 року буде також реалізовано програму для докторантів (аспірантів) чи молодих науковців віком до 35 років, що займаються дослідженнями і регулярно публікуються у фахових виданнях. Умовою участі докторанта/аспіранта/молодого науковця є знання англійської мови. Ця частина програми не буде перекладатися, оскільки однією з цілей є налагодження контактів між докторантами (аспірантами) і молодими науковцями двох країн, що передбачає спільну робочу мову. Учасники матимуть можливість взяти участь у конкурсі на отримання фінансової підтримки для спільного дослідження і публікації.

Строки:

  • викладачі: відліт 22.3. о 13.25 з аеропорту «Бориспіль» до Відня; приліт до Києва   3. о 12:40.
  • докторанти (аспіранти): відліт 23.3. о 13.25 з аеропорту «Бориспіль» до Відня; приліт до Києва 3. о 12:40.

Просимо усіх аплікантів Університету Огієнка надсилати заявки на пошту: inter_office@kpnu.edu.ua

У темі повідомлення вказати: «заявка на участь у проєкті «Зміни …».

У тексті повідомлення вказати:

  • прізвище та ім’я,
  • вік,
  • науковий ступінь,
  • посаду,
  • рівень володіння англійською мовою,
  • тему потенційної доповіді.

Дедлайн: просимо надсилати заявки по 24.02.2020 р. на е-скриньку за: inter_office@kpnu.edu.ua

Хай щастить!

Майбутня Еразмус-учасниця Дар’я Білюга

Університет Огієнка вітає студентку іноземної філології Дар’ю Білюгу спеціальності 035 Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно) за освітньою програмою Англійська мова і література із новим досягненням – участю у програмі академічної мобільності Еразмус+ за напрямом КА107: міжнародна академічна мобільність.

Володимир Дубінський, в.о. ректора, вручив Дар’ї сертифікат на навчання у Жешувському університеті (Республіка Польща) впродовж літнього семестру: 24.02 по 19.06 2020 року. Студентка навчатиметься за фахом Англійська філологія.

Наразі триває процес укладання договору про участь за програмою академічної мобільності здобувачки вищої освіти, вибору дисциплін, які вивчатиме Дар’я, та узгодження й підготовки всіх необхідних елементів участі за напрямом КА107 програми Еразмус+.

Дар’я Білюга стала переможницею відбіркового етапу на підставі рішення конкурсної комісії від 13. 11. 2019 року – 93, 8 балів.

Конкурсанти оцінювались за такими критеріями: рівень академічної успішності, рівень володіння англійською мовою, мотиваційний лист, академічний профіль.

Бажаємо успіху та нових звершень!

Як студенти Університету Огієнка навчаються у Польщі

Рік тому я почула про програму подвійного диплому, яка проводиться у межах співпраці між нашим університетом та Інститутом Європейської Культури в місті Гнєзно. І зараз вже минув четвертий місяць мого навчання на магістратурі за напрямком «європейська комунікація» у першій столиці Польщі. Разом зі мною освіту тут здобувають ще два студенти К-ПНУ: Шірінова Оля (І курс бакалаврату, напрямок – проєктування) та Бабінський Дмитро (магістратура, напрямок – європейська комунікація). Буду відверта, я анітрішки не пошкодувала, що скористалася такою можливістю. Не перелічити переваг, які дає програма для студентів. Це не лише здобуття одразу двох дипломів, а й чудовий спосіб познайомитись з іншою культурою (цікаві екскурсії, наприклад), навчатись іноземних мов (курси польської та англійської мов) і переймати європейський досвід. Усі студенти мають змогу обирати між двома напрямками: проєктування і європейська комунікація.

Перші заняття з викладачами стали для мене справжнім відкриттям. Адже всі вони спрямованні на самореалізацію та саморозвиток студентів, розкриття їх творчого потенціалу і лідерських якостей. Ми планували власні стартапи, вигадували і проводили цікаві івенти, навчалися та відпочивали. Також для іноземців проводяться безкоштовні курси польської мови у Познані, які я, Оля та Дмитро відвідуємо двічі на місяць. Інститут добре обладнаний засобами, що допомагають зробити навчальний процес продуктивнішим і цікавішим. Студенти проживають в гуртожитках, де все облаштовано для максимального комфорту.

Особисто для мене, як для студентки факультету іноземних мов, програма дає можливість скористатися знаннями і вміннями, які я отримала навчаючись в К-ПНУ. Спілкування англійською і польською мовами, активне культурне збагачення, цікаве студентське життя – ось ті переваги, які я отримую в Інституті Європейської культури.

Я вдячна Університету імені Івана Огієнка за здійснення мрії – здобуття освіти за кордоном, за те, що завдяки цій програмі познайомилась з чудовими людьми, за шанс розкрити і побачити саму себе зі зовсім іншої, незнайомої сторони. Ще рік тому, слухаючи лекції з англійської і німецької мов, й уявити не могла, що стану студенткою польського навчального закладу. Проте життя непередбачуване, а найкращі несподіванки трапляються тоді, коли ми докладаємо максимальну кількість зусиль, очікуючи хоча би мінімального результату.

За детальною інформацією звертайтесь безпосередньо у відділ міжнародних зв’язків, а також шукайте на сайті Відділу:

Наталія Гаєвська,
студентка І курсу магістратури факультету іноземної філології заочної форми навчання та Інституту Європейської Культури в місті Гнєзно (Республіка Польща)

Відділ міжнародних зв’язків

 

Зустріч із Erasmus Alumni: Влада Лісова

Четвертого лютого в нижній читальній залі Університету Огієнка відбулась зустріч із випускницею Еразмус. Лейтмотив зустрічі: історія академіччної мобільності чи історія успіху від студентки четвертого курсу іноземної філології Влади Лісової. Навчалась дівчина у мальовничому й чарівному словацькому містечку Ружомберок, а саме у Католицькому університеті. 

Влада  розповіла про власні хвилювання, труднощі та успіх участі в програмі ЄС Еразмус+ від заявки на конкурс до складання сесії в Ружомберку, а ще багато про навчання, еразмусівські вечірки, подорожі, внутрішні еволюції та майбутні перспективи.

Слухачі ставили запитання (про дисципліни, навчання, бібліотеки, подорожі, стипендії) – Влада відповідала, ілюструючи розповідь чудовими світлинами. 

Далі – зустріч із історичним факультетом.
Стежте за оголошеннями, адже ми чекаємо на вас.