Monthly Archive Грудень 2019

Зустріч із представницею Національного Еразмус+ офісу в Україні

23 грудня Національним Еразмус+ офісом в Україні та міжнародним відділом Університету Огієнка було проведено інформаційний захід щодо можливостей Програми ЄС Еразмус+. До нашого університету завітала Іванна Атаманчук, експертка з моніторингу програми Еразмус+.

Пані Іванна розпочала свій візит із знайомства з представниками відділу міжнародних зв`язків, колеги ділилися досягненнями і викликами на сучасному етапі, переймали кращі практики та обговорювали подальші плани ефективної співпраці. Особливу увагу Іванна Атаманчук приділила розвитку програмі Еразмус+ в Університеті Огієнка, порефлексувала з учасниками програми серед яких як і студенти, так і викладачі і, звичайно, надихнула на нові звершення.

Важливим моментом була зустріч із ректором університету Сергієм Копиловим, під час якої обговорили перспективи розвитку інтернаціоналізації Університету Огієнка з урахуванням трендів міжнародної політики.

Варто зазначати, що на інфосесію до нашого вишу завітали не лише студенти й викладачі Університету Огієнка, а й представники інших закладів освіти Кам’янця-Подільського, як-от науково-педагогічні представниці Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу – Марина Волощук і Наталія Жиляк, та пані Юліана Дьоміна, керівниця відділу міжнародних зв`язків та академічної мобільності Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

З вітальним словом до усіх учасників звернулася Тетяна Сторчова, керівниця відділу міжнародних зв`язків, котра висловила особливі слова вдячності Національному Еразмус+ офісу в Україні за розвиток міжнародної співпраці у сфері вищої освіти. Насичена програма заходу була присвячена розгляду всіх напрямів програми Еразмус+, під час якої присутні ознайомилися із проєктами міжнародної кредитної мобільності, проєктами з розвитку потенціалу вищої освіти, напрямами молоді та спорту, проєктами Жан Моне. Під час інформаційної сесії Іванна Атаманчук провела консультації щодо актуальних напрямів співпраці в рамках програми Європейського Союзу, розповіла про правила участі українських ЗВО в конкурсах і надала рекомендації щодо якісної підготовки проєктних заявок.

Впевнено можна сказати, що проведений захід заклав надійний фундамент для посилення компетентностей, що дозволять краще інтегруватися в міжнародне середовище. Переглянути презентаційні матеріали з інфосесії ви можете тут:
 – Еразмус+ для кожного;
 – Еразмус+ для організацій.
Сподіваємося на вашу активність, чекаємо ініціатив від усіх учасників освітнього процесу Університету Огієнка та взаємно працюймо над новими можливостями!

Текст: пресцентр університету
Фото: Макс Сльозкін

Пресреліз за програмою Еразмус+

23 грудня 2019 р. Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка проведуть інформаційний захід щодо можливостей Програми ЄС Еразмус+ для викладачів та працівників закладів вищої освіти, студентів, випускників, представників установ, молодіжних організацій та молоді.

Що? Інформаційний захід щодо можливостей за Програмою Еразмус+

Де? вул. Огiєнкa, 61, м. Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, головний корпус, Зала Вченої ради (ауд.208)

Коли? 23 грудня 2019 р., 14:00 (початок реєстрації) – 17:00

Реєстрація на захід: обов’язкова за посиланням.

Контактна особа: Тетяна Сторчова, керівниця відділу міжнародних зв’язків Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка , тел.: +38 (03849) 3-88-43

ПРОГРАМА заходу за посиланням.

Академічна мобільність в Познанському економічному: міф і реалії

Доктор економічних наук, професорка Наталія Мазур одна з перших презентувала Університет Огієнка, викладаючи в закордонному ЗВО. Нещодавно вона повернулась із Республіки Польща з новим досвідом, знаннями та враженнями, які набула за час академічної мобільності. В межах АМ Наталія читала лекції та проводила семінарські заняття для студентів-магістрів першого року навчання в Інституті менеджменту Познанського економічного університету (Instytutu Zarzadzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu).

Сама пані Наталя говорить таке:
«Найбільше запам’яталась атмосфера. Усе тут заохочує до навчання: від комфортного настрою до нюансів із технічним обладнанням. Знаєте, комфорт створює навіть такий елемент як килимове покриття підлоги, замість дерев’яного. Усі кабінети зі мультимедійним обладнанням, парти – широкі й зручні, стільці – м’які, а вбиральні – прозоро чисті (мило, папір, тепла вода, в підлозі немає дірок).


У бібліотеці вдасться знайти всю потрібну літературу, наукову й художню, а далі – можна працювати в читальному залі. Буфет, гардероб, ліфт etc. – умови дуже комфортні для навчання та праці. Це ж стосується і мікроклімату – надзвичайно позитивний, сприяє творчому науковому й навчальному процесу.


Щодо технічного обладнання аудиторій, то кожна (для лекцій, практичних занять, лабораторних) обладнана сучасними технічними засобами. Викладачу доводиться натиснути лише одну чи дві кнопки, а далі – справа за майстерністю у мовленні та діалозі (до речі, аудиторії замикаються, а ключі видаються тільки НПП з відміткою та підписом у журналі чергового (як правило, по корпусу).


Бажання студентів здобувати знання, я помітила, – це ключовий фактор. Мала заняття у восьми групах студентів першого року навчання магістерського рівня. Мене вразило, що на заняттях 99% студентів виконували всі завдання. При цьому аналітичні розрахунки проводили з використанням калькуляторів у телефонах (і тільки таке призначення ґаджетів було на заняттях). Ще між студентами панує атмосфера конкуренції та бажання бути кращими. Здобувачі ставляться із глибокою повагою до викладачів і процесу навчання. Вони виховані, толерантні.

І, мабуть, найголовніший момент для науково-педагогічних працівників – обсяг навантаження (240 год (для доцента) та 190 год (для професора), який дозволяє реально займатися методичною роботою та науковими дослідженнями.


Досвід викладання у Познанському економічному університеті справді є для мене одним із найважливіших етапів у підвищенні кваліфікації та педагогічної майстерності. Дякую відділу міжнародних зв’язків нашого університету в сприянні підписанню Угоди про співпрацю між Університетом Огієнка та Познанським економічним ЗВО. Переконана – академічна мобільність є невід’ємною частиною сучасної освіти, яка надалі зростатиме».

Стипендії від Уряду Китайської Народної Республіки

Уряд Китайської Народної Республіки надає 45 стипендій для українських громадян на 2020/2021 навчальний рік. Навчання проходитиме на рівнях: бакалавр, магістр, аспірант та стажер (мовне стажування).

Термін подачі заявок – 27 грудня 2019 року. Документи необхідно надіслати у двох форматах: паперовий та електронний.

Перелік необхідних документів можна знайти тут – http://www.campuschina.org/.

Поштова адреса: Проспект Перемоги, 10. 01135, Київ, Україна, Міністерство освіти і науки України,

Головне управління міжнародного співробітництва.

Примітка: Стипендії на навчання в КНР 2020.

У електронному форматі скановані PDF-документи потрібно надіслати на електронну адресу МОН scholarshipsmon@gmail.com, а в тему листа зазначити «Стипендії на навчання в КНР 2020».

Подробиці: www.csc.edu.cn/laihua

Успіхів!

СХІДНА ЗИМОВА ШКОЛА: стартував набір заявок

XVII Східна зимова школа призначена для студентів гуманітарних спеціальностей останнього року навчання віком до 25 років. Студенти мають виконувати дипломну роботу з історії та сучасності Центральної та Східної Європи .

Програма зимової школи – це різні лекції, семінари, зустрічі, культурні події, які проводитимуть міжнародні фахівці, та візити до інституцій Варшави.

Термін: з 28 лютого 2020 року  – 14 березня 2020 року.

Заявки приймаються до 15 січня 2020 року.

Тож, ти можеш брати участь, якщо:

  • ти студент останнього курсу однієї з гуманітарних спеціальностей, а це: політологія, історія, міжнародні відносини, філологія, соціологія, література, культурологія, етнологія, географія, право, економіка;
  • ти студент останнього курсу й пишеш магістерську (дипломну) роботу в галузі історії та сучасності Центральної та Східної Європи;
  • ти студент ЗВО в Центральній і Східній Європі; тобто, якщо навчаєшся в Університеті Огієнка – дій;
  • ти володієш польською мовою на рівні, який дозволить розуміти лекції та спілкуватись із учасниками;
  • готовий презентувати реферат зі своєї дипломної роботи на одному з семінарів.

Про стипендії:

  • стипендійні кошти покривають проживання в готелі, участь у лекціях, семінарах і додаткових подіях). Учасники також можуть подати заявку щодо часткового покриття коштів доїзду (це не стосується студентів із Польщі та країн ЄС), яку потрібно додати до пакету документів.

Пакет необхідних документів для участі потрібно надіслати на цю адресу: wsl.studium@uw.edu.pl до 15 січня 2020 року:

  • формуляр (його можна знайти та завантажити тут: studium@uw.edu.pl;
  • мотиваційний лист та тему реферату, яку пропонуєте для виступу;
  • CV і фотокартку;
  • рекомендації Вашого наукового керівника ;
  • сертифікат, що підтверджує рівень володіння польською мовою;
  • довідку з деканату, яка підтвердить , що Ви навчаєтесь на останньому курсі магістратури;
  • заявку на відшкодування вартості перебування в школі.

Про результати:

  • кандидатів повідомлять про результати одразу після того як спеціальна кваліфікаційна комісія сформує список учасників – до 1 лютого 2020 року;
  • майбутні учасники отримають офіційні запрошення до участі в Східній зимовій школі 2020 на e-mail не пізніше 5 лютого 2020 року.  Підписані директором оригінали запрошень будуть надіслані поштою.
  • У Польщу учасники прибувають не пізніше 27 лютого. Заняття розпочнуться 28 лютого, а завершаться – 15 березня.

Дізнатись більше – тут: https://studium.uw.edu.pl/

Хай щастить!