23 грудня Національним Еразмус+ офісом в Україні та міжнародним відділом Університету Огієнка було проведено інформаційний захід щодо можливостей Програми ЄС Еразмус+. До нашого університету завітала Іванна Атаманчук, експертка з моніторингу програми Еразмус+.
Пані Іванна розпочала свій візит із знайомства з представниками відділу міжнародних зв`язків, колеги ділилися досягненнями і викликами на сучасному етапі, переймали кращі практики та обговорювали подальші плани ефективної співпраці. Особливу увагу Іванна Атаманчук приділила розвитку програмі Еразмус+ в Університеті Огієнка, порефлексувала з учасниками програми серед яких як і студенти, так і викладачі і, звичайно, надихнула на нові звершення.
Важливим моментом була зустріч із ректором університету Сергієм Копиловим, під час якої обговорили перспективи розвитку інтернаціоналізації Університету Огієнка з урахуванням трендів міжнародної політики.
Варто зазначати, що на інфосесію до нашого вишу завітали не лише студенти й викладачі Університету Огієнка, а й представники інших закладів освіти Кам’янця-Подільського, як-от науково-педагогічні представниці Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу – Марина Волощук і Наталія Жиляк, та пані Юліана Дьоміна, керівниця відділу міжнародних зв`язків та академічної мобільності Харківської гуманітарно-педагогічної академії.
З вітальним словом до усіх учасників звернулася Тетяна Сторчова, керівниця відділу міжнародних зв`язків, котра висловила особливі слова вдячності Національному Еразмус+ офісу в Україні за розвиток міжнародної співпраці у сфері вищої освіти. Насичена програма заходу була присвячена розгляду всіх напрямів програми Еразмус+, під час якої присутні ознайомилися із проєктами міжнародної кредитної мобільності, проєктами з розвитку потенціалу вищої освіти, напрямами молоді та спорту, проєктами Жан Моне. Під час інформаційної сесії Іванна Атаманчук провела консультації щодо актуальних напрямів співпраці в рамках програми Європейського Союзу, розповіла про правила участі українських ЗВО в конкурсах і надала рекомендації щодо якісної підготовки проєктних заявок.
Впевнено можна сказати, що проведений захід заклав надійний фундамент для посилення компетентностей, що дозволять краще інтегруватися в міжнародне середовище. Переглянути презентаційні матеріали з інфосесії ви можете тут:
– Еразмус+ для кожного;
– Еразмус+ для організацій.
Сподіваємося на вашу активність, чекаємо ініціатив від усіх учасників освітнього процесу Університету Огієнка та взаємно працюймо над новими можливостями!
Текст: пресцентр університету
Фото: Макс Сльозкін
23 грудня 2019 р. Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка проведуть інформаційний захід щодо можливостей Програми ЄС Еразмус+ для викладачів та працівників закладів вищої освіти, студентів, випускників, представників установ, молодіжних організацій та молоді.
Що? Інформаційний захід щодо можливостей за Програмою Еразмус+
Де? вул. Огiєнкa, 61, м. Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, головний корпус, Зала Вченої ради (ауд.208)
Коли? 23 грудня 2019 р., 14:00 (початок реєстрації) – 17:00
Реєстрація на захід: обов’язкова за посиланням.
Контактна особа: Тетяна Сторчова, керівниця відділу міжнародних зв’язків Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка , тел.: +38 (03849) 3-88-43
ПРОГРАМА заходу за посиланням.
Доктор економічних наук, професорка Наталія Мазур одна з перших презентувала Університет Огієнка, викладаючи в закордонному ЗВО. Нещодавно вона повернулась із Республіки Польща з новим досвідом, знаннями та враженнями, які набула за час академічної мобільності. В межах АМ Наталія читала лекції та проводила семінарські заняття для студентів-магістрів першого року навчання в Інституті менеджменту Познанського економічного університету (Instytutu Zarzadzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu).
Сама пані Наталя говорить таке:
«Найбільше запам’яталась атмосфера. Усе тут заохочує до навчання: від комфортного настрою до нюансів із технічним обладнанням. Знаєте, комфорт створює навіть такий елемент як килимове покриття підлоги, замість дерев’яного. Усі кабінети зі мультимедійним обладнанням, парти – широкі й зручні, стільці – м’які, а вбиральні – прозоро чисті (мило, папір, тепла вода, в підлозі немає дірок).
У бібліотеці вдасться знайти всю потрібну літературу, наукову й художню, а далі – можна працювати в читальному залі. Буфет, гардероб, ліфт etc. – умови дуже комфортні для навчання та праці. Це ж стосується і мікроклімату – надзвичайно позитивний, сприяє творчому науковому й навчальному процесу.
Щодо технічного обладнання аудиторій, то кожна (для лекцій, практичних занять, лабораторних) обладнана сучасними технічними засобами. Викладачу доводиться натиснути лише одну чи дві кнопки, а далі – справа за майстерністю у мовленні та діалозі (до речі, аудиторії замикаються, а ключі видаються тільки НПП з відміткою та підписом у журналі чергового (як правило, по корпусу).
Бажання студентів здобувати знання, я помітила, – це ключовий фактор. Мала заняття у восьми групах студентів першого року навчання магістерського рівня. Мене вразило, що на заняттях 99% студентів виконували всі завдання. При цьому аналітичні розрахунки проводили з використанням калькуляторів у телефонах (і тільки таке призначення ґаджетів було на заняттях). Ще між студентами панує атмосфера конкуренції та бажання бути кращими. Здобувачі ставляться із глибокою повагою до викладачів і процесу навчання. Вони виховані, толерантні.
І, мабуть, найголовніший момент для науково-педагогічних працівників – обсяг навантаження (240 год (для доцента) та 190 год (для професора), який дозволяє реально займатися методичною роботою та науковими дослідженнями.
Досвід викладання у Познанському економічному університеті справді є для мене одним із найважливіших етапів у підвищенні кваліфікації та педагогічної майстерності. Дякую відділу міжнародних зв’язків нашого університету в сприянні підписанню Угоди про співпрацю між Університетом Огієнка та Познанським економічним ЗВО. Переконана – академічна мобільність є невід’ємною частиною сучасної освіти, яка надалі зростатиме».
Уряд Китайської Народної Республіки надає 45 стипендій для українських громадян на 2020/2021 навчальний рік. Навчання проходитиме на рівнях: бакалавр, магістр, аспірант та стажер (мовне стажування).
Термін подачі заявок – 27 грудня 2019 року. Документи необхідно надіслати у двох форматах: паперовий та електронний.
Перелік необхідних документів можна знайти тут – http://www.campuschina.org/.
Поштова адреса: Проспект Перемоги, 10. 01135, Київ, Україна, Міністерство освіти і науки України,
Головне управління міжнародного співробітництва.
Примітка: Стипендії на навчання в КНР 2020.
У електронному форматі скановані PDF-документи потрібно надіслати на електронну адресу МОН scholarshipsmon@gmail.com, а в тему листа зазначити «Стипендії на навчання в КНР 2020».
Подробиці: www.csc.edu.cn/laihua
Успіхів!
XVII Східна зимова школа призначена для студентів гуманітарних спеціальностей останнього року навчання віком до 25 років. Студенти мають виконувати дипломну роботу з історії та сучасності Центральної та Східної Європи .
Програма зимової школи – це різні лекції, семінари, зустрічі, культурні події, які проводитимуть міжнародні фахівці, та візити до інституцій Варшави.
Термін: з 28 лютого 2020 року – 14 березня 2020 року.
Заявки приймаються до 15 січня 2020 року.
Тож, ти можеш брати участь, якщо:
Про стипендії:
Пакет необхідних документів для участі потрібно надіслати на цю адресу: wsl.studium@uw.edu.pl до 15 січня 2020 року:
Про результати:
Дізнатись більше – тут: https://studium.uw.edu.pl/
Хай щастить!