Новини

03 липня 2021 в Кам’янець-Подільській міській раді відбувся один із знімальних днів художнього повнометражного фільму “UNBRIDLED”, у якому взяли участь слухачі Підготовчого відділення для іноземних громадян та осіб без громадянства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – Теджіндер Каур, Сафдар Мухаммад, Буньо Нзепа Бертранд. Слухачі зіграли членів делегації Ради Європи, які за сюжетом прибули до Кам’янця-Подільського на форум у межах святкування Дня міста.

За сюжетом знімального дня герой Карапе прийшов на стажування в один із відділів Кам’янець-Подільської міської ради на посаду спеціаліста з міжнародних зв’язків, але під час урочистої сесії будівлю ради взяла під котроль група терористів, яка захопила заручників. Карапет вирішує взяти ситуацію під свій контроль і врятувати заручників, адже серед них його молодша сестра, яка працює в в пресслужбі міської ради.

«Стрічка буде як професійним ідейним ремейком короткометражного фільму “Невгамовні” (2011 р.), над якою працювали студенти тоді ще економічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на День вчителя. Крім того, над фільмом працює багато випускників університету, які тоді також працювали над стрічкою», – зазначає , режисер фільму. Фестивальна прем’єра відбудеться в межах позаконкурсної програми V Міжнародного кінофестивалю “Бруківка”. Офіційна кінотеатральна прем’єра відбудеться у квітні 2022 року. Нагадаємо, що 2012 року “Невгамовні” отримали диплом журі за кращий аматорський фільм Всеукраїнського кінофестивалю “ДВЕРІ” в місті Рівне.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка закупив нові навчальні посібники “Українська мова для іноземців” (автори: Голованенко Є.О., Дегтярьова Т.О., Дядченко Г.В. та ін., видавництва “Університетська книга” (м. Суми) для слухачів Підготовчого відділення для іноземних громадян та осіб без громадянства. Посібники укладено відповідно до рівнів та складності навчального матеріалу. Отож, книгозбірню університету поповнили посібниками “Українська мова для іноземців” рівнів А1, А2 та В1.

Пропоновані посібники є навчальним комплексом для іноземних громадян, які бажають вивчати українську мову з метою подальшого навчання, стажування, працевлаштування, отримання громадянства України та складання сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної.

Оскільки наші іноземні студенти лише на початковому етапі вивчення української мови, викладачі Підготовчого відділення працюватимуть за посібником початкового рівня (згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти – рівень А1). Чітка структура посібника зумовлена його поділом на блоки за тематичним принципом. Зміст кожного заняття становлять теоретичний і практичний блок, комунікативна тема, клоуз-тести, тематичний словник тощо. З метою розвитку вмінь читання та аудіювання пропонуються короткі адаптовані тексти, які знайомлять іноземних студентів із найбільш уживаною лексикою сучасної української літературної мови.
Зазначимо, що в умовах сьогодення викладачі ефективно поєднують у своїй роботі з іноземними студентами як навчальні посібники, так і платформу MOODLE для забезпечення якісного викладання навчальних дисциплін.