Ніна Шульц - учасниця стипендіальної програми Уряду Республіки Польща

Як учасниця стипендіальної програми Уряду Республіки Польща для молодих вчених у 2018/2019 навчальному році я проходила стажування на науковому богословському факультеті Університету ім. Адама Міцкевича в Познані.

Привітні та доброзичливі співробітники богословського факультету завжди були готові прийти на допомогу щодо організаційних та консультативних питань, пов’язаних із правильним використанням наукового потенціалу факультету. Мій науковий керівник – професор Ярослав Москалик впродовж моєї участі у проекті всіляко сприяв розвитку моєї дослідницької тематики.

На заняттях професори у доступній формі презентували надзвичайно цікаві, актуальні та важливі теми, використовуючи сучасні інформаційні технології. Всі навчальні матеріали були доступні в бібліотеці університету.

Особисто для мене, участь у програмі дозволила поглибити і отримати досвід у сфері моїх професійних навичок. Крім того, відвідуючи лекції видатних вчених дізналась багато нового. Завдяки доступу до ресурсів університетської бібліотеки та архівних документів розширила свої наукові інтереси.

Безсумнівно мені вдалось підвищити рівень знання польської мови, адже я відвідувала курси польської мови впродовж усього першого семестру, де познайомилась із цікавими людьми з різних куточків світу. Окрім того, відвідування пам’ятних місць Познань – це велике задоволення.

Надзвичайно велике враження на мене справило перебування у вересні 2018 року у Варшаві, а саме екскурсії до важливих місць національної пам’яті, культури, історичних музеїв, а також відвідування відомих місць на території Варшавського Університету, Варшавського Музею історії польських Євреїв “Полин”, королівський замок, палац і парк у Віланові і Плоцьку), де можна було познайомитися з історією міста, а учасники стажування змогли побачити своїми очима знамениті пам’ятники історії.

Ще одна позитивна річ, що, з одного боку, ми отримували потужну підтримку з боку наших координаторів і наукових співробітників, а з іншого –нашої групи стажерів, адже ми всіляко допомагали один одному в пошуках матеріалів для науково-дослідних тем.