Для кожного з нас після навчання у школі стоїть вибір де здобувати вищу освіту. Свій вибір я зробила – і це був Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, провчившись у якому 2 роки, я відкрила для себе можливість паралельного навчання Інституті Європейської Культури Познанського університету у місті Гнєзно, Республіка Польща.
Складно було наважитись на переїзд в іншу країну, залишивши тут друзів та чудових викладачів. Але втратити такий шанс теж не хотіла. Багато різних думок з’являлось на початку, вагалась чи це рішення правильне, чи важко мені там буде навчатись…
Так, важко, особливо в перші дні, коли до кінця ще не розумієш мови. Як не дивно, і викладачі, і однокурсники поставились до мене з розумінням, терпінням, адже я єдина студентка з України в нашій групі.
Минуло не так багато часу, як все змінилося: я почала розуміти мову і вільно говорити польською, знайшла нових друзів та усвідомила, що навчання закордоном це не так важко, як здавалося на початку.
Також неоднорвзово використовувала знання, які отримала у нашому К-ПНУ. Наприклад, при створені проєкту “Otwórz oczy”, у якому ми намагались донести до людей, що потрібно звертати уваги на дрібниці, які оточують нас.
Проєкт “Tradycje ukraińskie”, створений, аби розвивати у дітей толерантність до інших народів.
Навчання реалізується на дуже активному рівні. Потрібно, так би мовити, сидіти на двох стільцях водночас. Проте, доклавши відповідні старання, я встигаю вчитись і в рідному Університету Огієнка, і тут – в Польщі.
Окрім інтенсивного навчання існує справжнє студентське життя в гуртожитку, який надає університет. Це чудово! Тому не бійтеся спробувати щось нове, адже студентські роки – той період життя, який потрібно прожити так, щоби запам’ятатм його на все життя!
Ольга Шірінова,
студентка ІІ курсу бакалаврату економічного факультету спеціальності 242 Туризм (заочна форма)
та Інституту Європейської Культури в місті Гнєзно, (денна форма), Республіка Польща