Програму імені Фулбрайта було започатковано у 1946 році, і вона стала одним з найцінніших для Америки шляхів встановлення і поглиблення взаєморозуміння між людьми в усьому світі. Програма імені Фулбрайта є найповажнішою та найвпливовішою програмою академічних обмінів у світі із найдовшою історією, яка налагоджує глибокі культурні зв’язки між народами.
Міжнародні обміни відіграють вирішальну роль у закордонній політиці, і Програма імені Фулбрайта залишається тут істинним флагманом. Вона і далі залучає нові покоління студентів, дослідників, викладачів та інших фахівців, а досягнення її видатних випускників вибудовано на підмурку фулбрайтівських традицій.
Програма імені Фулбрайта – флагман міжнародних освітніх програм з обміну, які працюють за підтримки уряду США. Її призначення – поглиблювати взаєморозуміння між народом Сполучених Штатів і народами інших країн. Програма імені Фулбрайта виявилась надзвичайно плідною саме в Україні: понад 1700 науковців і студентів взяли в ній участь, з них приблизно 1000 українців і 700 американців. Розмах програми в Україні вражає: її випускники працюють в усіх куточках країни, а фулбрайтівці-американці ділилися своїм досвідом і знаннями як у великих, так і в маленьких містах. Україна розвивається, йде вперед, і разом з нею йде уперед Програма імені Фулбрайта. Двадцять п’ять років тому в центрі уваги були економіка, право і американські студії; нині фулбрайтівці розширили спектр інших наукових дисциплін і професій.
Сьогодні американські та українські науковці, дослідники та студенти зосереджені на вивчені питань альтернативних джерел енергії для України, європейської інтеграції, боротьби з корупцією, дезінформації, торгівлі людьми, переселенців, суспільного відродження, посттравматичних стресових розладів, прав ветеранів, освітньої реформи, інформаційних систем, роль неурядових організацій в Україні тощо.
Програма Фулбрайта постійно проводить лекції, присвячені таким історичним темам, як трагічна річниця Голодомору 1932-33 років, депортація кримських татар 1944 року, чорнобильська катастрофа 1986 року, а також лекції про сучасну політику, екологічні проблеми, культуру, мову та мистецтво; влаштовує дискусії довкола питань, пов’язаних із революціями, зокрема довкола характеру Революції Гідності, розвитку громадянського суспільства в Україні, творення нової національної ідентичності й повновартісного входження України у європейську спільноту.
Проводяться семінари про те, як успішно публікувати свої праці в західних наукових журналах. Як подавати заявки на стипендію Фулбрайта; презентуються книги випускників Програми; організовуються тренінги з перекладу, художні виставки.
За матеріалами 25-ліття Програми імені Фулбрайта в Україні:
Збірка есеїв. – К.: АДЕФ-Україна, 2017. – 256 с.