Дайджест академічної мобільності

FUTURE UKRAINE: ДОСЛІДНИЦЬКІ ГРАНТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ МАГІСТРАНТІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ

Нова програма DAAD, яка має на меті підтримати українські університети та надати молодим науковцям можливість долучитися до відновлення України.

Це можливість для студентів магістратури, аспірантури, дослідників, викладачів вишів і професорів, які:

• мають українське громадянство або посвідку видану до 24 лютого 2022 року;
  • офіційно навчаються або працевлаштовані в українському виші чи науково-дослідницькій установі;
  • мають дослідницький проєкт, який стосується будь-якої спеціальності (для медицини, ветеринарії або стоматології діють окремі вимоги);
  • добре володіють німецькою або англійською мовою і мають сертифікат на підтвердження цього.

Що я отримаю?

• Щомісячну стипендію: 934 євро для студентів магістратури, 1300 євро для докторантів, 2000 євро для постдокторантів, 2150 євро для вчених з докторським ступенем та викладачів вищих навчальних закладів і 2300 євро для професорів.
  • Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад.
  • Медичне страхування.

Що потрібно для участі?

• Заповнена аплікаційна форма.
  • Резюме у форматі таблиці — до 3 сторінок.
  • Детальний опис дослідницького проєкту, над яким ви будете працювати — до 5 сторінок.
  • Календарний план наукового перебування.
  • Підтвердження про наукове керівництво від німецького університету, на базі якого ви будете проводити дослідження.
  • Диплом про вищу освіту або кандидата чи доктора наук.
  • Мовний сертифікат, який підтверджує знання німецької або англійської мови.
  • Копія паспорта, ID-картки або посвідки.

Крайній термін подання заявок – 31 травня 2025 року.

Докладніше тут.

ПОСТДОКТОРСЬКІ СТИПЕНДІЇ ПРОГРАМИ МАРІЇ СКЛОДОВСЬКОЇ-КЮРІ

Відкритий конкурс за типом фінансування «Постдокторські стипендії» у межах «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (MSCA Postdoctoral Fellowships 2024). Цей конкурс має бюджет у розмірі 417,18 мільйонів євро і спрямований на підтримку понад 1400 наукових проєктів.

Постдокторські стипендії MSCA надають дослідникам із науковим ступенем PhD можливість не лише реалізувати власні дослідницькі проєкти, але й розвивати нові навички та здобувати цінний досвід за кордоном. Основною метою цих стипендій є підвищення творчого та інноваційного потенціалу дослідників, які мають ступінь доктора філософії і бажають отримати нові навички шляхом підвищення кваліфікації, міжнародної, міждисциплінарної та міжгалузевої мобільності.

Типи стипендій:

• європейська — один-два роки в країні партнера;
  • глобальна — один-два роки будь-якій країні, що не бере участь в Horizon Europe, та рік в країні партнера.

Це стипендія для вас, якщо ви:

• маєте докторський ступінь;
  • займалися дослідницькою роботою за спеціальністю не більш ніж вісім років після здобуття PhD;
  • протягом останніх трьох років не проживали й не працювали в країні, куди хочете поїхати, більше року.

Що я отримаю?

• Офіційне працевлаштування в організації, яка приймає, на весь час програми з повним соціальним забезпеченням.
  • Відшкодування витрат на житло.
  • Відшкодування витрат на подорож.
  • До 1000 євро в місяць на участь в конференціях, мовних курсах, придбання літератури та будь-які інші витрати, що сприятимуть вашому професійному розвитку.

Що потрібно для участі?

• Заповнена аплікаційна форма.
  • Резюме.
  • Список організацій, з якими ви співпрацюватимете, та більш детальна інформація про них.
  • Лист про зобов’язання від партнерів.

Шаблони необхідних документів ви знайдете на сайті.

Дедлайн – 11 вересня 2024р.

Детальніше за посиланням.