15-19 квітня 2024 року відбулася міжнародна кредитна мобільність науково-педагогічних працівників Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в Католицькому університеті в Ружомберку (м. Ружомберок, Словаччина) у межах Програми ЄС Еразмус+ за напрямком КА 171. Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри англійської мови Оксана Галайбіда взяла участь у міжнародній кредитній мобільності у формі викладання; кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри германських мов і зарубіжної літератури Ольга Шаповал – у формі стажування.
Після перших днів ознайомлення з містом та університетом розпочалась практична частина візиту. За планом кредитної мобільності доцент Оксана Галайбіда (мобільність у формі викладання) провела лекції з граматичних аспектів стилістики англійської мови для здобувачів вищої освіти словацького університету. Зрозуміле пояснення складних граматичних конструкцій, інтерактивне подання матеріалу, цікавий роздатковий матеріал захопили слухачів, які активно долучалися до виконання вправ і практичних завдань.
Доцент Ольга Шаповал (мобільність у формі стажування) відвідала низку лекцій і семінарів із дисциплін літературознавчого циклу, на яких мала змогу не лише ознайомитись із методами та технологіями викладання в європейському університеті, а й взяти участь у дискусіях і обговоренні проєктів, представлених студентами навчального курсу «British Literature» доцентки Катарини Лабудової (Katarína Labudová, PhD). Доцент Лабудова є дослідницею творчості Маргарет Етвуд, авторкою низки наукових праць, зокрема монографій, які досліджують доробок канадської письменниці.
Незабутні враження від зустрічі з доценткою Габріелою Ройс (Gabriella Reuss, PhD), яка ознайомила зі своєю методикою зацікавлення студентів читанням й аналізом художніх текстів, популяризації театрального мистецтва, використанням ШІ на заняттях.
Надзвичайно інформативною була бесіда із завідувачем кафедри англійської мови і літератури доцентом Йелою Кехое (Jela Kehoe, PhD), яка розповіла про освітні програми кафедри, описала підготовку студентів до проходження педагогічної практики, форми атестації, специфіку працевлаштування випускників.
Викладання в словацькому університеті є студентоцентрованим, спрямованим на індивідуалізацію навчання та задоволення освітніх потреб здобувачів.
Учасникам академічної мобільності пощастило не тільки побачити як студенти Католицького університету навчаються, але і як вони відпочивають. Мали змогу спостерігати за проведенням «Студентських народних забав», на яких здобувачі, усі в національних костюмах, співали, проводили конкурси і, звичайно, танцювали, танцювали, танцювали запальні народні танці.
Надзвичайно приємними були зустрічі зі здобувачами вищої освіти Огієнкового університету Христиною Барчук (Освітня програма «Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)» і Нікою Ковальською (Освітня програма «Англійська мова і література»), які навчаються в цьому семестрі за програмою міжнародної академічної мобільності Еразмус+ у Католицькому університеті в Ружомберку. Студентки сповнені вражень від навчання, набувають досвід перебування в іншій країні, ознайомлюються з національними звичаями та традиціями європейських країн.
Вивчення досвіду викладачів європейського університету, безумовно, сприятиме підвищенню якості викладання навчальних дисциплін освітніх програм факультету іноземної філології.
Тримаємо міжнародний стрій задля Перемоги!