Східні Студії

Східні Студії

СХІДНІ СТУДІЇ

І. Хто може бути кандидатом?

  1. Кандидати можуть походити з усіх країн Східної Європи, Балкан, які не входять до Євросоюзу, а також Кавказу й Середньої Азії. Для кандидатів з Росії, країни, яка не є офіційним бенефіціантом програми польської програми розвитку, навчання на платній основі.
  2. Перевага надається кандидатам, які мають наукові досягнення або активно займаються організаційною діяльністю, результати якої дадуть шанс використати здобуті знання у власній країні в різних галузях наукового та громадського життя.

ІІ. Які умови для отримання стипендії?

  1. Навчання триває 2 роки (4 семестри). Стипендія виплачується протягом навчального року – 9 місяців. Після виконання вимог, чітко визначених в угоді зі стипендіатом, можливо продовжити стипендію максимально на 1 місяць на 1 і 2 курсі навчання.
  2. Програма навчання охоплює питання з історії та сучасності Центральної та Східної Європи, Росії, всього посткомуністичного простору та зосереджується на історії, проблемах національностей і політології, але також містить елементи історії мистецтва, літератури, культури, соціології, географії, демографії, правознавства, економіки тощо. Програма охоплює також вивчення 1 регіональної мови.
  3. Навчання проводиться за п’ятьма спеціальностями:

а) Східна Європа

б) Центральна Європа

в) Балкани

г) Росія

д) Кавказ – Середня Азія.

  1. У межах «Східних Студій» заняття проводять польські викладачі (кадри Студій Східної Європи) та запрошені викладачі.
  2. Обсяг стипендії:

а) Стипендія для закордонних стипендіатів, які мають диплом про отримання повної вищої освіти (1500 зл/міс, нетто),

б) Курс польської мови (2 семестри),

в) Курс регіональної мови (4 семестри),

г) Часткове відшкодування коштів за наукові поїздки (на 1 році навчання).

  1. Умовою отримання стипендії є дотримання вимог, передбачених Правилами і програмою навчання та підготовка письмової підсумкової магістерської роботи польською мовою.
  2. У разі невиконання вимог або відсутності прогресу в навчанні виплата стипендії може бути припинена.

ІІІ. Договір про стипендію?

  1. На початку навчального року Стипендіат підписує Договір зі Студією Східної Європи Варшавського Університету.
  2. Договір укладається на час навчання.
  3. Договір визначає правила й умови виплати стипендії та права і обов’язки сторін.
  4. У випадку, коли студент не склав сесію першого (зимового) семестру, стипендія може бути призупинена, як на 1, так і на 2 році навчання. Деталі описано в Правилах та Договорі.

IV. Які вимоги?

  1. Закінчена повна вища освіта ІІ ступеня – магістратура або рівноцінна (диплом магістра або спеціаліста), перевага надається гуманітарним напрямам; бажано – наукова робота або організаційний досвід і практика в межах кола зацікавлень «Східних Студій».
  2. Вік – до 30 років.
  3. Загальні знання проблематики Східної Європи, Центральної Європи, Росії, Середньої Азії і Кавказу, зокрема періоду ХХ ст. і проблем сучасності, зокрема після ІІ світової війни, а особливо після 1991 року.
  4. Позитивний результат письмового тесту на загальні знання (опис проблематики в п.3) та співбесіди.
  5. Знання польської, англійської і російської мов на рівні, що дозволяє розуміти лекції та користуватися літературою.

V. Які документи потрібні?

  1. Копія диплому про отримання повної вищої освіти (див. ІV – 1).
  2. Повністю заповнена анкета кандидата «Східних Студій» (доступна за посиланням: www.studium.uw.edu.pl).
  3. Стислий (до 2 стор.) – мотиваційний лист польською мовою з обґрунтуванням бажання отримати стипендію, має містити плани, пов’язані з завершенням «Східних студій» із зазначенням спеціалізації Студій, яку кандидати хотів би вивчати (за переліком спеціалізації, див. ІІ – 3).
  4. СV (англійською мовою), у послідовності від найновіших подій, з фотографією.
  5. Список усіх фахових публікацій – для наукових працівників або список праць, досягнень, проектів – для осіб, які не займаються наукою.
  6. Сертифікати, екзамени, свідоцтва, які підтверджують ймовірний рівень знань польської мови.
  7. Інші дані, документи, інформація, що може – на думку кандидата – допомогти комісії належним чином оцінити його кандидатуру.

VІ. Додатки

  1. Комплект документів потрібно надіслати електронною поштою не пізніше 15 березня 2020 р. на адресу stypendia.studium@uw.edu.pl
  2. До 30 квітня 2020 р. Кваліфікаційна Комісія Студій Східної Європи проведе І етап конкурсу та визначить учасників ІІ та ІІІ етапів конкурсу; обидві групи будуть негайно повідомлені про результати електронною поштою.
  3. Учасники наступних етапів конкурсу: ІІ-го (письмовий тест) і ІІІ-го (співбесіда) виконують наступні кваліфікаційні вимоги перед членами Комісії, у період 1 травня-15 червня 2020р. Відбір відбувається на території дипломатичних центрів Польщі або у виняткових ситуаціях у Польщі. Детальний розклад буде оголошений окремо.
  4. Остаточне рішення за результатами відбору Комісія прийме до 15 липня 2020р. та оголосить список відібраних стипендіатів ХVІІІ-го Стипендійного Конкурсу «Східних студій» .
  5. Кандидати, які володіють польською чи англійською мовою на нижчому рівні, але все ж отримали на екзамені відмінні результати, будуть зобов’язані самостійно вивчити мову як умовно зараховані. Згодом вони будуть додатково запрошені на повторний екзамен в другій половині листопада.

VІІ. Що про навчання?

  1. Заняття розпочинаються у вересні з курсу адаптування до «Східних студій» Варшавського університету.
  2. Закордонні стипендіати будуть мати перерви, літні та зимові канікули, як і польські студенти.
  3. Стипендіат, який виконає всі вимоги програми, зарахує всі семестри, представить та захистить підсумкову роботу – отримає диплом закінчення 2-річного, додаткового, магістерського рівня «Східних студій» Варшавського університету.
  4. Диплом цей є повноцінним документом про здобуття вищої освіти у Польщі, визнається за чинними правилами в інших країнах Євросоюзу.

Успіхів!

Comments are closed