Monthly Archive Січень 2019

Стипендії від уряду Китайської Республіки

Уряд Китайської Народної Республіки надає 60 стипендійдля українців на 2019/2020 навчальний рік відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі науки від 05.12.2017.

Навчання проходитиме на таких рівнях: бакалавр, магістр, аспірант, стажер.

Термін подачі заявок – 22 лютого 2019 року.

Read More

Запрошуємо на семінар

Запрошуємо на семінар «Стратегії самоствердження національних меншин у суспільстві» (7-14 вересня 2019)

Організатор: Інститут Молдови (Лейпциг (MIL)) у співпраці з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича організовує семінар у рамках програми DAAD “Діалог: Схід-Захід”.

Цільовою групою є студенти Молдови, України, Росії та Білорусі, докторанти, вчені, співробітники НУО та асоціації меншин.

Місце проведення: Лейпциг, Дрезден, Бауцен (Німеччина).

Read More

Участь у проекті від Молдова-Інститут Лейпціг (MIL)

До уваги студентів та докторантів факультету української філології та журналістики та історичного факультету Університету Огієнка!

Запрошуємо вас до участі у роботі осінньої школи «Історична політика, конфлікти пам’яті, подолання минулого у Грузії, Росії, Білорусі, Україні та Молдові», яка відбуватиметься з 15 по 22 вересня 2019 року.

Організатор

Молдова Інститут Ляйпциг (MIL) у співпраці з Факультетом Історії і Філософії Державного Університету Молдови (USM) та Чернівецьким Національним Університетом імені Юрія Федьковича організовує в цьому році осінню школу в рамках програми DAAD «Діалог Схід-Захід».

Учасники

Цільовою групою є грузинські, молдовські, українські, російські, білоруські та німецькі студенти і докторанти ЗВО у галузі гуманітарних і соціальних наук, таких як історія, культурологія, журналістика і політологія, які цікавляться проблематикою історичної політики і/або конфліктами пам’яті.

Постановка цілей та проблематика

Проект має на меті розглянути постсоціалістичну історичну політику і конфлікти пам’яті, а також подолання минулого в Україні, Молдові, Білорусі, Грузії та Росії. У центрі стоять питання конфліктів щодо меморіальних ритуалів і святкувань, а також дискусія про жертв та катів.  В рамках 8-денної осінньої школи повинна бути опрацьована історична політика на прикладі молдовських міст Кишинева, Комрату, Оргієва, Бендер і Тирасполя та українського міста Чернівці.

Постановка питань:

У рамках проекту, перш за все, будуть обговорюватися такі питання:

  • Які конфлікти пам’яті існують у вищеназваних країнах?
  • Які групи та інституції активно беруть участь у політиці пам’яті?
  • Про які події пам’ятають і чому, а про які ні?
  • Наскільки політика може використовувати історію як інструмент?
  • Як опрацьовується минуле?
  • В якому взаємозв’язку знаходяться опрацювання та демократизація?

Форми роботи

У рамках осінньої школи передбачені фахові доповіді, дискусії, відвідування урядових установ, бесіди з експертами і співробітниками організацій громадянського суспільства, зустрічі з очевидцями подій у Кишиневі, Комраті та Чернівцях, а також екскурсії до місць пам’яті/пам’ятників (жертвам Другої світової війни, Голокосту та депортацій). У центрі уваги доповідей, дискусій і візитів знаходитимуться точки зору, думки та оцінки історичної політики. Міжнародна осіння школа також дає можливість взяти участь у цій дискусії за допомогою власних дослідницьких внесків.

Фінансування

Проект фінансується DAAD з коштів Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (АА). У зв’язку з цим витрати, пов’язані з програмою, проживанням, харчуванням, а також кошти на приїзд та повернення покриваються через Молдова-Інститут Ляйпциг (MIL).

Заявка

Повноцінна заявка (можливі мови: німецька, англійська, російська, румунська) містить такі документи:

  • Резюме в табличній формі без пропусків;
  • Мотиваційний лист (1 сторінка);
  • Дані про володіння мовами (у вільній формі; докладені у вигляді звичайної копії сертифікати не є обов’язковою умовою, але надають перевагу).

Заявки слід надсилати на електронну адресу:  moldova@uni-leipzig.de

Організатори просять відформатувати  документи в один PDF-файл.

Останній термін подання заявок на участь у проекті Молдова-Інститут Ляйпциг: 

30 березня  2019 р.

Запрошуємо до участі у конкурсі!

ПРОГРАМА ПЕТРА ЯЦИКА З ПИТАНЬ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНИ

запрошує до участі в конкурсі на 2019-2020 навчальний рік

Ученим, які вивчають Україну за межами Онтаріо, пропонується подати заявку для фінансування за програмою Петра Яцика до Центру європейських, російських і євразійських досліджень (CERES) Торонтського університету на 2019-2020 навчальний рік. Успішні претенденти будуть проводити дослідження та працюватиз канадськими вченими під час свого перебування в CERES. Вони матимуть можливість виступити з теми свого дослідження, а також узяти участь у наукових заходах. Як правило, візити заплановані на осінньо-зимові сесії університету, тобто з вересня по квітень.

Крім того, щороку Програма Петра Яцика – у партнерстві з Консорціумом щодо дослідження і пропагування освіти про Голодомор (HREC) може підтримати одного вченого, який працює над темою про Голодомор. Відібрані претендентиматимуть доступ до архівів українсько-канадського науково-документального центру, архівів, що містять неопубліковані свідчення очевидців Голодомору, а також велику колекцію мікрофільмів про Голодомор з Центральних державнихархівів (м. Київ), які знаходяться в бібліотеці Торонтського університету. HREC – це проект Канадського інституту україністики (Альбертський університет).

Вимоги:

Запрошуються вчені, котрі працюють у сфері соціальних та гуманітарних наук,(кандидати наук). До участі в конкурсі допускаються також випускники докторантури. Особливо вітають заявників, робота яких пов’язана з тематикою «Виклики незалежної України». Цей тематичний фокус базується на таких питаннях: державне та інституційне будівництво в Україні; право та управління; проблеми демократизації; освіта, культура та ідентичність нації та етнічних груп в Україні; історія та імперське минуле; зовнішньополітичні та міжнародні відносини.

Високий рівень володіння англійською мовою має важливе значення для успішної участі в програмі.

Фінансування:

Програма виділяє кошти на:

  1. Авіаперевезення в обидва боки – максимум С$1200; 2

  2. Витрати на візи; 3.

  3. Медичне страхування на період перебування в університеті Торонто;

  4. Витрати на проживання.

Мінімальна тривалість перебування – 28 днів.

Успішні абітурієнти, аспіранти, перебуватимуть в Університеті один семестр.

Процедура подання заявки: Заповнені заявки (версія MS Word; версія Adobe Acrobat PDF) повинні бути надіслані разом із:

  • описом своєї дослідницької пропозиції на двох сторінках (двічі);

  • резюме;

  • два конфіденційних рекомендаційних листи.

Ви можете обрати викладача CERES, який буде Вашим керівником під час перебування в університеті Торонто. В іншому випадку викладач буде призначений вибірковою комісією.

Заявки варто надсилати в електронному вигляді на адресу jacyk.program@utoronto.ca. Дві особи, які пишуть рекомендаційні листи, повинні надіслати свої листи безпосередньо на ту саму адресу електронної пошти. Якщо надіслати рекомендаційний лист в електронному вигляді неможливо, то рецензент повинен підготувати друковану копію й надіслати її в конверті за адресою, вказаною нижче.

Усі матеріали заявки, зокрема й рекомендаційні листи, повинні оформлятися англійською мовою. Рекомендаційні листи, написані не англійською мовою, повинні бути перекладені кваліфікованим перекладачем або агентством і подані разом із листом-оригіналом рецензента.

Поштова адреса:

Petro Jacyk Program for the Study of Ukraine

c/o Olga Kesarchuk

Centre for European, Russian and Eurasian Studies

Munk School of Global Affairs

University of Toronto

1 Devonshire Place Toronto, ON

M5S 3K7 Canada

Усі документи повинні бути надіслані до 1 лютого 2019 року.