К-ПНУ в Teaching Excellence: учасники програми розпочали навчання

К-ПНУ в Teaching Excellence: учасники програми розпочали навчання

05 липня розпочались тренінги в межах проєкту «Програми вдосконалення викладання у вищій школі», яку реалізує Британська Рада в Україні в партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Заняття, яке тривало впродовж 2.5 годин, було насичене різними формами та методами роботи в межах студентоцентрованого навчання. Учасники почували себе справжніми студентами та водночас активними учасниками обговорень у групах (breakout rooms) за наставництва фасилітаторів – учасників попереднього етапу Програми.

З-поміж тематики першої зустрічі були надзвичайно актуальні питання сучасної освіти вищої школи: риси ефективного викладача в онлайн та оффлайн-навчанні, вплив емоцій на навчання, ефективність групових/парних видів діяльності, мотивація, саморегуляція та навчання тощо. Варто зауважити, що онлайн-зустрічі передувала ретельна підготовка всіх учасників – виконання завдань на віртуальній платформі Advance HE.

Перші враження учасників:

Оксана Почапська, доцентка кафедри журналістики факультету української філології та журналістики: «Програма дає можливість не лише підвищити власний рівень викладання, але й відпрацювати навички володіння англійською мовою. Спілкування із носіями мови, з фахівцями, які мають колосальний досвід викладання, відпрацювання навичок якісного онлайн і оффлайн навчання – це те, без чого неможливо рухатися далі у світі інтернету, швидких інформаційних потоків і безбар’єрної взаємодії».

Тетяна Сторчова, доцентка кафедри англійської мови факультету іноземної філології: «Приємно та водночас надзвичайно відповідально знову відчути себе студенткою з понад 20-річним досвідом викладання на різних рівнях освіти. Підготовка до занять вимагає багато часу, адже опрацювання запропонованих матеріалів і комунікація на онлайн-платформі Advance HE потребує ґрунтовності та високого професіоналізму. Але мотивація – понад усе! Радію, що навчаюсь у найкращих та з найкращими. І все заради прекрасного студенства Огієнкового університету».

Наталія Мєлєкєсцева, доцентка кафедри теорії та методик початкової освіти педагогічного факультету: «Участь у програмі – це можливість вдосконалити свої професійні навички, перейти на якісно вищий рівень викладання. Також це надзвичайна можливість працювати у команді однодумців із інших українських ЗВО під керівництвом провідних британських викладачів. Це  цікаве спілкування, інтерактив, нові ідеї та багато-багато рефлексії».

Андрій Хоптяр, старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи природничо-економічного факультету: «Тренінги в межах Teaching Excellence program – це не лише спілкування з носіями англійської мови на професійному рівні, а й унікальна можливість поповнити власний викладацький досвід новими прогресивними прийомами та методиками».

Вже від 7 липня до тренінгів як управлінець долучається керівник навчально-методичного центру забезпечення якості освіти, кандидат педагогічних наук Геннадій Бесарабчук.

Попереду багато занять, тренінгів, інтеракцій, рефлексій, нових ідей і змін. Працюємо далі!

Comments are closed