Вивчаймо іноземні мови

Розвиток міжнародної академічної мобільності науковців, викладачів та студентів, стимулювання та здійснення спільних із зарубіжними партнерами наукових досліджень та освітніх програм є основними цілями Університету в процесі інтеграції в глобальне наукове та освітнє середовище в усіх сферах його статутної діяльності.

Сприяння практики постійно діючих курсів іноземних мов Лінгвістичного центру Університету з підвищення рівня володіння іноземними мовами науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти Університету, зростання кількості викладачів, сертифікованих за міжнародними стандартами володіння мовою, здатних викладати курси іноземною мовою, є одним із пріоритетів розвитку Університету у рамках процесу інтернаціоналізації вищої освіти.

Для додаткового та поглибленого вивчення іноземних мов науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти Університету пропонуються курси іноземних мов Лінгвістичного центру, викладання у якому забезпечують сертифіковані викладачі від Cambridge Assessment English (Teaching Knowledge Test). Новітні методики викладання іноземних мов, мотиваційні практики, робота в парах та групах, online-завдання, online-тестування є запорукою успішного та ефективного навчального процесу Лінгвістичного центру.

Добірка безкоштовних online-курсів:

 1. BBC Learning English — масштабне відділення BBC, присвячене вивченню англійської мови. На сайті доступні навчальні курси для різних рівнів. Частина курсів поділяється за тематикою: англійська в університеті, на роботі, у новинах тощо.
 2. British Council LearnEnglish — ресурс для вивчення англійської мови від Британських рад, департаменту уряду Великої Британії, що займається поширенням британської культури. На сайті можна вивчати граматику, лексику, покращувати навички з письма та вимови.
 3. Duolingo — платформа для вивчення іноземних мов. Англійську можна вивчати як на сайті проекту, так і за допомогою мобільного додатку. Додаток зручний для початківців, які хочуть зрозуміти базові лексичну та граматичну структуру мови. Вправи для рівня Intermediate та Advanced також доступні.
 4. Lingualeo — навчальний сайт, цілком присвячений вивченню англійської мови. Вивчення відбувається із використанням ігрової моделі з талісманом сайту левенятком Leo. На сайті є безкоштовні та платні навчальні курси.
 5. engVId — сайт з відео-уроками для вивчення англійської, поділений за тематичним вивченням. Ті, хто хочуть здати міжнародний екзамен IELTS чи TOEFL, можуть скористатись спеціальними відео-лекціям для підготовки.
 6. Memrise — оригінальна платформа для вивчення іноземних мов за допомогою системи карток. Контент також можуть створювати самі користувачі.
 7. TED — організація, присвячена мотиваційним пізнавальним лекціям англійською мовою. Чудово підійде для глядачів із уже наявними знаннями з англійської, які хочуть покращити свої навички сприймання мови на слух. На сайті доступні субтитри.
 8. Loyal books — бібліотека безкоштовних електронних та  аудіокниг різними мовами. Ефективний спосіб вдосконалити збільшення свого словникового запасу.
 9. Курс бізнес-англійської на Prometheus — онлайн-курс для тих, кому англійська необхідна в роботі. Навчання складається з трьох частин: необхідної лексики, розвитку практичних навичок та порад для подальшого вивчення мови.
 10. Курси англійської на Coursera — набір навчальних лекцій з англійської мови на одному з найбільших у світі ресурсів з онлайн-освіти Coursera. На сайті можна знайти найрізноманітніші відео для підготовки: від основних принципів мови до спеціалізованого курсу з написання електронних листів англійською.
 11. Tandem — месенджер для вивчення іноземних мов. Додаток створений для ентузіастів, які хочуть вивчити мову завдяки спілкуванню з іншими людьми, а також поділись своїми знаннями рідної мови.