Участь K-ПНУ у проєкті «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» за підтримкм Чеської агенції розвитку, Університет імені Масарика

Наше нове сьогодення в умовах COVID-19 вносить свої трансформації у різні сфери життя. Зокрема, фахівці галузі освіти кажуть про надзвичайне прискорення змін – йдеться про стрибок у 2-7 років, спричинених епохою діджиталізації. Нові горизонти відкриваються і для академічної спільноти Університету Огієнка, адже нам уперше вдалось одночасно великою командою долучитися до міжнародного проєкту, спрямованого на зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті, який реалізує один із провідних університетів Чехії.

Університет імені Масарика уже третій рік поспіль є нашою партнерською інституцією, яка за підтримки Чеської агенції розвитку, ділиться надзвичайно потужним досвідом реалізації актуальних та важливих процесів, без яких неможливе становлення якісної системи вищої освіти в Україні. Тематика цьогорічних онлайн-курсів вражає актуальністю: 1) Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності та 2) Внутрішня оцінка вищих навчальних закладів.

Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності (для академічних працівників та студентів-докторантів)

20.10 – 14.12.2020:

• Тренди і перспективи докторантського навчання, акредитація навчальних програм.
  • Як навчати і привчати до якості у часи COVID-I9, використання технологій і нових підходів./Якість досліджень – нові методи досліджень та їхнє застосування на практиці.
  • Докторанти і керівники чи докторанти проти керівників, обмін досвідом докторантів і керівників, докторантські проекти і мобільність, підтримка докторантського навчання.
  • Творча діяльність академічних співробітників та докторантів – якість і перспектива.
  • Створення міжнародних проєктів та успішна їх реалізація.
  • Національні та зарубіжні дослідницькі проекти, їхнє значення для розвитку шкільництва та суспільства, приклади успішної практики.
  • Політичний контекст освіти.
  • Найкращі приклади від українських колег у сфері підтримки молодих науковців.
  • Фахова конференція, докторантські проєкти.

Внутрішня оцінка вищих навчальних закладів

22.10 – 10.12.2020:

• Епоха діджиталізації, використання технологій в освіті, технології та плагіат.
  • Відділ якості освіти в Університеті імені Масарика, його діяльність та актуальні теми.
  • Використання технологій у часи коронавірусу, як зробити викладання якіснішим та вчити ефективно.
  • Забезпечення та оцінка якості освіти в університетському середовищі, інструменти оцінки та застосування їх на практиці.
  • Створення міжнародних проєктів та успішна їх реалізація.
  • Якість і фінансування: взаємозв’язок, бюджет кафедр залежно від якості.

Учасниками онлайн-курсу від нашого університету стали:

Бахмат Наталія, професор, професор кафедри теорії та методик початкової освіти;

Бесарабчук Геннадій, керівник навчально-методичного центру забезпечення якості освіти;

Буйняк Мар’яна, асистент кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Валько Тетяна, аспірантка кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Докучина Тетяна, доцент, доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Ковальчук Антон, аспірант кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін;

Косовська Аліна, аспірантка кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Кучинська Ірина, професор, завідувач кафедри педагогіки та управління навчальним закладом;

Мазур Наталія, професор, завідувач кафедри економіки підприємства;

Філінюк Анатолій, професор, завідувач кафедри історії України;

Марчук Людмила, професор, завідувач кафедри української мови;

Мішеніна Анжела, аспірантка кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Пилипюк Тетяна, старший викладач кафедри інформатики, заступник декана фізико-математичного факультету з навчальної роботи та забезпечення якості вищої освіти;

Плахтій Маріанна, доцент кафедри політології та філософії, керівник наукового відділу;

Попович Анжеліка, доцент, доцент кафедри української мови;

Стецюк Вадим, доцент кафедри історії України, докторант;

Шевчук Зореслава, методист вищої категорії навчального відділу, старший викладач кафедри української мови.

Віримо, що набутий досвід та сучасні знання учасників віртуальної міжнародної академічної мобільності стануть основою гарних та перспективних ініціатив Університету Огієнка!

Together we can make difference!