Стипендіальна програма уряду Польщі для молодих науковців

Стипендійна програма уряду Республіки Польща для молодих науковців започаткована у 2003 році та призначена для кандидатів із Білорусі, України, Молдови, Росії, Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, а також Вірменії, Азербайджану і Грузії.

Програма в основному скерована на гуманітарні спеціальності: історія, міжнародні відносини, політологія, журналістика, соціологія, етнологія, культурознавство, соціальна психологія, адміністрація та менеджмент, право, а також споріднені спеціальності.

Конкурс триває щороку до 1 березня. Його зазвичай оголошують за 1 – 2 місяці до кінцевого терміну подачі документів. Тому треба слідкувати за інформацією на сайті http://studium.uw.edu.pl/programy-stypendialne/program-rzadu-rp-dla-mlodych-naukowcow/

Перевага надається тим кандидатам, які можуть представити певні наукові досягнення та/або підтвердити активну громадську діяльність і чиї досягнення дадуть найкращу можливість використати здобуту в Польщі спеціалізацію у своїх країнах у різних сферах наукового та суспільного життя.

Стипендії призначаються для реалізації дослідницького проекту в рамках наукового стажування.

Загальна тривалість стажування та мовного курсу становить 10 місяців.

Розмір щомісячної стипендії складає 1500 злотих. На ці кошти стипендіати покривають витрати на проживання, харчування та страховий поліс.

Вік кандидатів – до 35 років.

Кандидати мають бути обізнані із проблематикою однієї з названих або споріднених галузей, зокрема стосовно періоду XIX–XX ст. та володіти польською мовою на рівні, що дозволяє розуміти лекції та літературу зі сфери зацікавлень.

Відгуки Учасників

Ніна Шульц

кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації