House of Europe (2020 – 2022)

Програма Європейського Союзу, що відкриває можливості для творчого та професійного обміну.

House of Europe  — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.

Розповідаючи про інтенції програми в одному з інтерв’ю, керівник House of Europe  Крістіан Дімер говорить таке: «Передусім House of Europe дає людям можливість втілити в життя власні ідеї. Ми віримо, що діалог між людьми — це найкращий інструмент у боротьбі проти дезінформації та пропаганди».

House of Europe фінансує стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Програма:

• підтримує творчу кооперацію та співпрацю між українцями та їхніми колегами з ЄС у галузі культури та креативної індустрії;
  • організовувати молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України.

Разом із Міністерством освіти і науки України Британська Рада реалізує трьохрічну програму всеукраїнської академічної мобільності  «САМ Україна». Ця програма є одним із компонентів програми ЄС «Дім Європи» та реалізовується впродовж 2020-2022 рр.

«САМ Україна» сприяє міжрегіональній академічній співпраці між ЗВО та культурному діалогу між молоддю через короткотермінову академічну мобільність в межах України.

Умови участі:

• два заклади вищої освіти з різних регіонів України, розташовані на відстані не менше ніж 200 км;
  • спільний проєкт програми мобільності подається через заповнення заявки он-лайн;
  • заявку на участь можуть подавати українські ЗВО, які мають попередній досвід у програмі Erasmus+;
  • проєкт академічної мобільності тривалістю 1-3 місяці має бути розроблений для студентів 2-4 курсу бакалаврату (старше 18 років) університетів-партнерів;
  • у заявці слід обов’язково вказати особливості детального узгодження спеціальностей та навчальних планів.

Фінансування: транспортні витрати, розселення та витрати на харчування студентів,  адміністративний внесок університетам за адміністрування цього проєкту мобільності.

Дедлайн подачі заявки: 31 березня 2020 року, 15.00 за київським часом.

NOTA BENE

Англійська мова буде робочою мовою для всіх процесів та документів у цій програмі.

Подробиці, які вас можуть зацікавити – тут.

Університет Огієнка вже долучається до програми «САМ Україна» від House of Europe з метою розвитку внутрішньої АМ. Вже зараз науково-педагогічні працівники нашого ЗВО працюють над ідеями проєкту. Карантинні умови — не перешкода для цього.

Подолати COVID-19 — наша спільна мета задля відкритого майбутнього. Сьогодні творимо його разом.