Тарнув - Кам'янець-Подільський

Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 31 травня 2018 року № 2513 “Про затвердження календарного плану на 2018 рік здійснення молодіжних обмінів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю” Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка був відібраний до реалізації проекту «Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, музика, культура». Це дало можливість нашому університету приймати гостей з Польщі – студентів з міста Домброви-Тарновськей.

Основними завданнями проекту були:

  • розвиток неформальної освіти;
  • набуття знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти;
  • інтеграція української молоді в європейський простір;
  • зміцнення дружніх стосунків між польським та українським народами;
  • вивчення спільної історії та культури;
  • подолання негативних проявів стереотипного мислення;
  • формування толерантного ставлення як підгрунтя спільного життя у багатокультурному середовищі;
  • вдосконалення комунікативних навичок;
  • створення умов та підтримки самореалізації молоді, сприяння інтелектуальному та творчому розвитку особистості.

Міжнародним проектом «Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, музика, культура» були передбачені спільні українсько-польські екскурсії, зустрічі та цікаві заходи. Гостей з Польщі у рамках проекту супроводжували студенти факультету іноземної філології, які опановують польську мову.

Дружні зустрічі української та польської молоді стали хорошою можливістю дізнатися більше про спільну історію наших народів, відкинути стереотипи та упередження щодо нашого минулого та сьогодення.

Впродовж насиченого яскравими подіями тижня молодь зміцнила міжкультурні зв’язки, встановила тісні дружні стосунки, обмінялася досвідом, вдосконалила соціальні й комунікативні навички.

Ідейним натхненником проекту «Тарнув – Кам’янець-Подільський: історія, музика, культура» виступила Наталя Стахнюк, старший викладач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства, яка успішно реалізувала усі завдання проекту, що є підґрунтям для нових ідей міжнародної співпраці.

Дякуємо усім, хто долучився до цікавої ідеї! Попереду ще багато спільних та корисних справ!