Ми в Active Citizens

В липні 2018 року Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка був відібраний до участі у проекті Британської Ради “Активні громадяни”

Вже 5-9 серпня 2018 року в м. Яремче проводився Національний тренінг-навчання для потенційних фасилітаторів (від англ. facilitate – допомагати, полегшувати).

На тренінгу в м. Яремче наш виш презентували  провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків та викладач Лінгвістичного центру Магдій Олександра та студент ІІІ курсу історичного факультету Сльозкін Максим. Навчання наших фасилітаторів проводили кращі майстер-фасилітатори Британської ради в Україні. 

Результатом тренінгів в локальних громадах повинні бути проекти соціальної дії направленні на покращення життя громади. Ці проекти повинні координуватися та підтримуватися партнером.Британська Рада здійснюватиме часткове фінансування обраних проектів. Їхнім пріоритетним напрямком є сприяння міжкультурному діалогу в межах країни, побудова відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, розвиток громад та соціальну активність.

13-16 вересня 2018 року в Херсоні проводився фестиваль “Active Citizens”, організатором якого є British Council. Захід проводився з метою дослідити вплив активних громадян на гіперлокальні громади та налагодити партнерські стосунки між організаціями проекту.

Богдані Дереш та Діані Яцишин,студентам факультету іноземної філології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, випала чудова нагода стати учасниками такої визначної події. Фестиваль “Аctive Citizens” – це калейдоскоп подій, досвіду, вражень та емоцій, це неймовірна можливість нетворкінгу, це нові знайомства, обін цікавою інформацією.

Під час фестивалю проводилися експедиції до ОТГ Херсонської області, які передбачали розгляд проектів соціальної дії та воркшопу з вирішення проблем гіперлокальних громад. Учасники заходу долучилися до маркування різноманітності районів міста, презентували спільні міні-проекти, проводили майстер-класи, приєдналися до святкування дня міста, відвідали Олешківські піски та зарядилися енергією для наступних звершень.

Вже зовсім скоро фасилітаторами програми «Активні громадяни» будуть проводитись тренінги для всіх бажаючих, зокрема, студентів та викладачів університету.

 

Локальні тренінги за програмою Британської Ради “Активні Громадяни” в Кам’янці-Подільському стартували!!!

 

Цi три днi були насиченими – говорили про власну ідентичність, шукали вплив різних культур на своє життя, намагалися зрозуміти один одного, вчились планувати соціальну дію і ще багато чого.

Працювали насичено i цiкаво, вiдверто говорили про потреби громади.

Програма «Активні громадяни» підтримує маленькі ініціативи і стає мотиватором для звичайних людей, які прагнуть змінювати простір навколо себе, кооперуватися, робити благо для всіх.

 

 

Дякуємо нашим організаторам,фасилітаторам та усім учасникам за чудову можливість поєднання приємного з корисним, за нові знайомства, позитивні емоції та цінний досвід.

 

Сім’я “Активних Громадян” поповнилась новими потенціальними агентами змін у своїй громаді 🙂

Очікуємо ідеї та готові підтримувати в написанні проекту)